Merve Dizdar: Özel hayatım boşandığımdan beri pek iyi gitmiyor! « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

18 Nisan 2024 - 15:54

Merve Dizdar: Özel hayatım boşandığımdan beri pek iyi gitmiyor!

Son Güncelleme :

17 Ekim 2022 - 8:49

55 views
Merve Dizdar: Özel hayatım boşandığımdan beri pek iyi gitmiyor!

Final yapan ‘Masumlar Apartmanı’ dizisindeki performansıyla adından söz ettiren ünlü oyuncu Merve Dizdar, geçtiğimiz gün Bebek’te objektiflere takıldı. Basın mensuplarını görünce panik olan Dizdar, cilt bakımından çıktığını belirtip; “Hayır, böyle çekemezsiniz, cilt bakımından çıktım. Maske taksaydım bari” diyerek muhabirlerle şakalaşsa da, kendisine yöneltilen soruları soruları yanıtladı.

‘Kar ve Ayı’ filmi ile Altın Portakal’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almasıyla alakalı konuşan oyuncu, “Çok mutluyum, çok güzel tepkiler geldi” dedi.

“O DEVİR DEĞİŞECEK”

Meslektaşı Farah Zeynep Abdullah’ın, “Erkek başrol oyuncularının yanına mal seçer gibi kadın oyuncu seçiyorlar” sözleri hatırlatılan 36 yaşındaki ünlü isim; şu ifadeleri kullandı:

Farah’a katılıyorum. Öyle bir şey olmamalı. Öyle bir şey olmamasını tercih ediyoruz. Artık o devir değişecek. Öyle bir şey olabilir mi? Türkiye’de ne kadar yetenekli kadın oyuncular var, erkek oyuncuları da geçebilir yani. Geçebilir de değil, geçiyorlar. O devir değişecek. Farah, doğru söylemiştir bu konuda. Öyle bir şey yok artık. Eskiden daha fazlaydı bu, şimdi tabii ki bitecek. Yeni nesil oyuncular bu olayı kırdı, daha da kırılacak. Hoş bir şey değil.

Dizdar, sözlerine; “Ben şeyi anlıyorum; güzel kadın, güzel erkek çok iyi anlıyorum. Olması gerektiğini de düşünüyorum, dünyada da var ama erkeğin yanına kadın koyalım, onun yanına onu koyalım, öyle bir şey yok. Kadın, erkek ayrımı yapmak istemiyorum. Kim yetenekliyse de, kim iyiyse de o olsun istiyorum” diye devam etti.

'Psikolojik destek aldık'

Merve Dizdar’dan Masumlar Apartmanı açıklaması’Psikolojik destek aldık’Haberi Görüntüle

“YETENEĞE BAKIYORLAR”

Takipçi sayısına göre oyuncu seçen yapımcılarla alakalı da fikirlerini belirten oyuncu; “Takipçi sayısına göre oyuncu seçimi yapılmamalı. Seyircinin de algısının yükseldiğini düşünüyorum. Takipçi sayısına değil, yeteneğe bakıyorlar. Bence en önemlisi bu. Takipçi sayısı yüksek diye başrol alan var mı, bilmiyorum?” şeklinde konuştu.

Rol aldığı ‘Alice’ müzikalinin devam edeceğini söyleyen Dizdar, “Kadroda değişiklik olacak mı?” sorusuna; “Olamaz. Biz o kadarız. Birimizin yerine birinin gelmesi mümkün değil bence. Özel bir ekip ‘Alice’; birisi giderse biter yani bence” cevabını verdi.

Dijital bir platformda yayınlanacak bir dizinin çekimleri için Adana’ya gittiğini söyleyen başarılı oyuncu, “8 bölüm çekip geleceğiz” dedi. Yakın arkadaşı Serenay Sarıkaya’nın orada olduğu hatırlatıldığında ise “Evet. Ben daha öncede yanına gittim, gördüm” ifadelerini kullandı.

“ZAMAN BULAMIYORUM”

Özel hayatıyla alakalı da konuşan Merve Dizdar, “Özel hayatım boşandığımdan beri pek iyi gitmiyor. Gitmiyor derken, çok iş yaptım. Zaman bulamıyorum, vallahi. Eskiden böyle derlerdi gülerdik; gerçekten öyle zaman yok. Tercihim bu. Şu an iyi çünkü çok sorumluluk oluyor, gerek yok. Zaten işimiz gücümüz var” açıklamasını yaptı.

NE OLMUŞTU?

Merve Dizdar ve Gürhan Altundaşar, geçtiğimiz sene Haziran ayında üç yıllık evliliklerini sonlandırmıştı. Eski eşler ayrıldıktan sonra da arkadaş kalmaya devam etmiş; Dizdar, katıldığı bir televizyon programında Altundaşar’ın, hayatında en çok güvendiği insanlardan biri olduğunu söylemişti.

Merve Dizdar'dan Gürhan Altundaşar açıklaması

Kadıköy’de görüntülenmişlerdiMerve Dizdar’dan Gürhan Altundaşar açıklamasıHaberi Görüntüle

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.