MHP’Lİ TAŞDOĞAN’IN DOKUNULMAZLIĞ KALDIRILACAK MI? « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Haziran 2024 - 20:47

MHP’Lİ TAŞDOĞAN’IN DOKUNULMAZLIĞ KALDIRILACAK MI?

MHP’Lİ TAŞDOĞAN’IN DOKUNULMAZLIĞ KALDIRILACAK MI?
Son Güncelleme :

27 Şubat 2023 - 10:42

86 views

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yıkılan binalarla ilgili yüzlerce kişinin ölümünden sorumlu AK Partli Nurdağı Belediye meclis üyesi Yunus Kaya’dan sonra Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ta tutuklanarak cezaevine kondu. Öte yandan  Yunus Kaya’nın MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan’ın aracında saklandığı iddia edilirken, Taşdoğan’ın dokunulmazlığının kaldırılıp kaldırılmayacağı merak konusu oldu.

Depremin en çok etkilediği ilçelerden biri olan Nurdağı’nda gözaltına alınan Belediye Başkanı Ökkeş Kavak ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden ağır hasar alan ve yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiği Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yıkılan binalarla ilgili soruşturma sürüyor. Soruşturma çerçevesinde çöken binaların müteahhidi olan Yunus Kaya ile ortaklığı ve inşaat aşamasında belediyenin yapması gereken denetimleri gerçekleştirmediği öne sürülen Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“ŞİRKETİ KARDEŞİME DEVRETTİM”

Islahiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Çöken binaların müteahhidi olan Yunus Kaya ile ortaklığı ve inşaat aşamasında belediyenin yapması gereken denetimleri gerçekleştirmediği iddia edilen Ökkeş Kavak’ın, ilk ifadesi ortaya çıktı. Kavak’ın ifadesinde; deprem felaketinde çok sayıda yakınını kaybettiğini, daha önce müteahhitlik yaptığını ancak belediye başkanı olduktan sonra şirketi, kardeşi Osman Kavak’a devrettiğini söylediği öğrenildi.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Ökkeş Kavak, depremlerde çöken binalara ilişkin savcılık sorgusunun ardından tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Kavak, İslahiye Adliyesi’nde çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

22 KİŞİ TUTUKLANDI, 80 KİŞİ ARANIYOR

Çok sayıda binanın yerle bir olduğu ve yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiği depremin ardından çöken binalara ilişkin savcılıklar tarafından soruşturma başlatılmıştı.Şu ana kadar Gaziantep genelinde çöken binalara ilişkin yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan 22 kişi tutuklandı, 80 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

YUNUS KAYA DA TUTUKLANANLAR ARASINDA

Nurdağı’nda onlarca kişinin yaşamını yitirdiği site ve apartmanların müteahhitliğini yapan, aynı zamanda AKP’li Nurdağı Belediye Meclis üyesi ve İmar Komisyonu’nda görevli Yunus Kaya da, perşembe günü Mersin’de yakalandıktan sonra tutuklanmıştı. Yunus Kaya’nın, Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ın kardeşine ait inşaat şirketiyle ortak projeler yaptığı belirlenmişti.

MHP’Lİ TAŞDOĞAN’IN DOKUNULMAZLIĞ KALDIRILACAK MI?

Nurdağı İlçesi’nde  inşa ettiği  binaların  yıkılması sonucu tutuklanan Nurdağı Belediyesinin AKP’li meclis üyesi Yunus Kaya’nın, MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan’la  olan ilişkileri araştırılıyor. Depremin 3. Günü tutuklanan Yunus Kaya’nın, Milletvekili Muhittin Taşdoğan’la  aracında görüldüğü iddiaları gündemdeki yerini korurken, Taşdoğan’ın dokunulmazlığının kaldırılıp kaldırılmayacağı merak konusu oldu.

BELGELER GÜN YÜZÜNE ÇIKMIŞTI!

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yıkılan binalara ilişkin yürütülen soruşturmalar kapsamında Nurdağı belediye Başkanı Ökkeş Kavak  ve meclis üyesi Yunus Kaya tutuklanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde CHP’li Avukat Deniz Atar ‘ın  yoğun çaba ve gayretleriyle ulaşılan ihale belgeleri İlk olarak Gaziantep Güneş Gazetesinin gündeme getirmişti. Müteahhit Yunus Kaya ile ilgili ihale belgelerini gündeme taşıdıktan itibaren Türkiye’de gündem oldu. Kamuoyunda ihale belgeleri ses getirirken  Müteahhit Yunus Kaya’nı tutuklamasının ardından aynı soruşturma kapsamında  Gaziantep’in Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ta sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.  Öte yandan CHP’li Avukat Deniz ise Konuyla ilgili bir çok kişi hakkında Soruşturmalar yürütüleceğini ve bu kişilerin de yargı önüne çıkarılacağını belirtti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.