Mustafa İsmet Erdoğan: Ben siyaseti mevki kazanma aracı olarak görmedim « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

21 Haziran 2024 - 20:51

Mustafa İsmet Erdoğan: Ben siyaseti mevki kazanma aracı olarak görmedim

Mustafa İsmet Erdoğan: Ben siyaseti mevki kazanma aracı olarak görmedim
Son Güncelleme :

04 Mayıs 2023 - 18:21

13 views

CHP Genel Başkan danışmanı Mustafa İsmet Erdoğan, listede yer almadığını ancak aynı duygu ve düşünce ikliminde olduğunu belirterek, “2,5 senede yüzlerce mahalle, aile ve STK toplantısının ardından 2500 kişi ile Genel Başkanımızı misafir eden arkadaşlarım ve dostlarım iyi bilirler. Bilmeyenlerin de bilmesini isterim; ben siyaseti mevki kazanma aracı olarak görmedim. “dedi

Yazılı bir açıklama yapan Erdoğan, milletvekili aday listesinde yer almamasının ardından özellikle kentte yaşayan Şanlıurfalılar başta olmak üzere kamuoyunda merak edilen sorulara yanıt verdi. Erdoğan, aday olmasa da aynı düşünceyle hareket ettiğini ve çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. 

Erdoğan, “Başta hemşerilerimin ve dostlarımın bilmesini isterim. Listede olmayabilirim. Amma aynı duygu ve düşünce iklimindeyim. Yaptıklarımın, söylediklerimin aynen arkasındayım. Çizgimden bir milim sapmadım ve sapmayacağım. Mustafa İsmet Erdoğan listeye girmek için, bir kazanım elde etmek için CHP’ye katılmadı. Doğru bildiğim, ülkemizin, kentimizin ve insanlarımızın hayrına olduğunu düşündüğüm bir yola girdim. Bu gün de ilk günkü duygu ve düşüncelerimi koruyorum. Aynı noktadayım. 

Bu gün ülkemizin seçim sathı mailine girdiği bu tarihi günlerde, CHP’ye daha çok katkı sunma, destek olma, çaba ve gayreti içinde olacağım. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Takribi bir buçuk iki senedir benimle beraber 150 den fazla mahalle toplantısı, bir o kadar aile büyüklerimizin ziyareti, taziye, düğün, STK toplantısı devamında, yaklaşık 2500 kişi ile Genel Başkanımızı Gaziantep’te misafir eden, heyecanla bağrına basan arkadaşlarım, hemşerilerim, dostlarım iyi bilirler. Bilmeyenlerin de bilmesini isterim. Ben siyaseti, mevzi kazanma aracı olarak görmedim” dedi. 

CHP’ye katılma nedenlerini de açıklayan Erdoğan, “Herkes için adalet isteyen, her kesimin yaşam tarzına saygı duyan, her inanç ve düşüncenin özgürce kendi alanında olması gerektiğini savunan, farklılıklara saygı duyan, farklı siyasi eğilimleri bir arada tutabilme becerisine sahip bir anlayış ve irade ortaya koyan bir kervana katıldık. Ehliyet, liyakat, şeffaflık, hesap verilebilirlik, gelir dağılımında adalet, daha da önemlisi keyfilik değil, katılımcılık olduğunu, olacağını düşündüğümüz için, umut ettiğimiz için bu yola girdik, umudumuzu yitirmeyeceğiz” diye konuştu. “Ulusalda olduğu gibi, yerelde de ayrımcılıktan, ötekileştirmeden, seçkinlerin yönetiminden, halkı tebaa olarak gören bir anlayıştan, katılımcı demokratik cumhuriyete giden bir yola çıktığımızın hayalini kurduk. Biz hayallerimizin peşinde gitmeye devam edeceğiz” diyen Erdoğan, CHP’nin Türkiye cumhuriyetimin kurucu iradesi olduğuna dikkat çekerek, şunları dile getirdi. “CHP kimsenin arka bahçesi değildir. Ben bunun için buradayım ve bunun için burada olmaya devam edeceğim. Bu siyasi irade olduğu sürece burada olmaya devam edeceğim. 

Yereldeki kısır siyasi çekişmelerin içinde olmadım, olmayacağım. Kimsenin yerine talip olmaya gelmedim. Böyle küçük hesaplar içinde olmadım. Birilerinin gölgesinde siyasete girmedim. Birilerinin, herhangi bir gurubun, hizibin adamı da olmadım, olmayacağımda. Bu kentin beşeri, ekonomik ve entelektüel sermayesinde, her karış toprağında var olmaya devam ettiğimiz gibi siyasetinde de var olmaya devam edeceğiz. Bu bir süreçtir. Ben hiç bir zaman sonuç odaklı olmadım. Hep süreç odaklı oldum. Bu gün olmasa da, bu süreçte kazanan biz olacağız. Çünkü biz bu kentin asli unsurlarıyız, biz bu kentin çoğunluğunu temsil ediyoruz. Biz nereden gelmiş olursak olalım, hangi şehrin nüfus kütüğüne kayıtlı olursak olalım, biz Gaziantepliyiz. Biz başka yerde doğmuş olabiliriz, amma mezarlarımız Gaziantep’te olacak. Bu kentin her karış toprağında, her taşın altında bizim alın terimiz var. Mustafa İsmet ERDOĞAN ve arkadaşları bulundukları her yerde, her ortamda, birliğimizi, dirliğimizi, azmimizi, iddiamızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.