MÜŞTERİ BİZE TERS TERS BAKIYOR! « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

13 Nisan 2024 - 10:34

MÜŞTERİ BİZE TERS TERS BAKIYOR!

MÜŞTERİ BİZE TERS TERS BAKIYOR!
Son Güncelleme :

28 Kasım 2022 - 21:00

39 views

 

Tüp fiyatlarında yaşanan artış, vatandaşın yemek pişirmesini engellerken uygulanan zamlardan sonra tüpçülerde de veresiye defterleri kabardı. Özellikle evlerde en çok tercih edilen mutfak tüpü 320 TL’den satılırken, Gaziantepli vatandaşlar ise “Artık çay demlemek bile pahalı oldu” dedi.

Artan enflasyon süreci pek çok ürünün zamlanmasına neden olurken uygulanan zamlar ise vatandaşın büyük ölçüde zorlanmasına ve geçim derdi içerisine iyice girmesine neden oldu. Bilhassa artan akaryakıt fiyatları tüp fiyatlarını büyük ölçüde etkilerken, vatandaş da yemek yapamayacak duruma geldi. Özellikle evlerde en çok tercih edilen mutfak tüpü 320 TL’den satılırken, Gaziantepli vatandaşlar ise “Artık çay demlemek bile pahalı oldu” dedi.

Dünya genelinde yaşanan ekonomik kriz süreci Türkiye’de yaşayan vatandaşın geçim sıkıntısı içerisinde olmasına neden oldu. Temel gıda ürünlerine gelen zamlar vatandaşın yemek yeme ihtiyacında büyük ölçüde kısıtlamaların yaşanmasına neden olurken bu kez vatandaş aldığı gıdayı pişirme noktasında da zorluk yaşayacak duruma geldi. Tüp fiyatlarında yaşanan artış, vatandaşın yemek pişirmesini engellerken uygulanan zamlardan sonra tüpçülerde de veresiye defterleri kabardı.

TAŞKESEN :“MÜŞTERİ BİZE TERS TERS BAKIYOR!”

Ahmet Taşkesen, “ Bu yıl tüplere çok ciddi miktarda zam geldi. Geçen yıl 190 ile 210 TL arasında sattığımız mutfak tüpleri bu yıl 320 TL’den satılıyor. Piknik tüplerinin fiyatları ise şu an 60 TL’ye yükseldi. Vatandaşlarda bu durumdan şikayetçi. Bir eve tüp götürdüğümüzde müşteri bize ters ters bakıyor. Vatandaş haklı ama bizim de bir suçumuz yok. Eskiye oranla satışta düştü. Bu sektörde bitiyor” dedi.

TAŞBAŞ “BORÇ DEFTERİ KABARDI”

Hikmet Taşbaş, “Vatandaşın evinde en çok kullandığı mutfak tüpü fiyatı ile cep yakıyor. Şu an 320 TL olan mutfak tüpü, vatandaşın ihtiyacı olduğu halde almakta en çok zorlandığı ihtiyaçların başında geliyor. Artık vatandaşın gücü yetmiyor. Haklılar da. 60-65 TL’ye satılan piknik tüpünü biz vatandaşın alım gücü düşük diye 55 TL’ye veriyoruz. Müşteriler borç defterlerine yazdırdığı için borç defteri kabardı. Bizde zor zamanlar geçiriyoruz” diye konuştu.

İLKÖZ: “ÇAY DEMLEMEK BİLE PAHALI OLDU”

Meryem İlksöz, “Hayat zam. Kira, elektrik, su derken yetiştiremiyoruz. Evlerimizde tüp kullanıyoruz ama artan fiyatlar nedeni ile ne yazık ki küçük tüp kullanıyorum ama ona da gücümüz yetmiyor. Çay demlemek bile pahalı oldu, çaya, şekere, tüpe herşeye zam geldi” şeklinde konuştu.

BALAKAN :“EMEKLİ MAAŞI İLE GEÇİNMEK ZOR”

Yıldız Balakan, “Son zamanlarda yaşanan fiyat artışları bizleri çok zor duruma sokuyor. Özellikle orta varlıklı olanların Allah yardımcıları olsun. Bir emekli maaşı ile geçinmeye çalışanların işi zor. Yetmiyor. Yetiştiremiyoruz” dedi.

KAYNARCA “HAYATIMIZ İŞLER ACISI”

Hürriyet Kaynarca, “Zaten şu an hayatımız işler acısı. artan fiyatlardan etkilenmemek mümkün değil. Maaşlar az, giderler çok. Bir tüp bile aldı başını gidiyor. Evimize bir şey alamaz olduk. İnşallah başımıza bu ülkeyi iyi yönetecek biri gelir. Asgari ücretle çalışan vatandaşın hali kötü” şeklinde konuştu.

UZUNYOL: “ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN”

Mustafa Uzunyol, “Hayat çok pahalı. Bir tüp 320 TL. Geçinmek artık çok zor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Ülkemizin şu anda hiç iyiye gitmiyor. Artık çayı bile demleyemiyorsun, yaşamak çok zor. Özellikle köyde yaşam daha da zor bir hal aldı. Köyde doğalgaz yok, İnsanlar bir tüpe 320 TL nasıl versin? “ dedi.

DENİZ:  “GÜCÜMÜZ NEYE YETECEK?”

Mehmet Deniz, “Bir mutfak tüpünün fiyatı 320 TL olmuş. Gücümüz neye yetecek bizde bilmiyoruz. Her şey çok pahalı. Yaşam çok zor, Eskiden bir tüp alırdık uzun süre kullanırdık ama şimdi öyle değil. Dar gelirli vatandaş 320 TL bir tüpe nasıl versin, asgari ücretle geçinen biri nasıl yetiştirsin?” diye konuştu

 

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN