O APARTMAN 51 KİŞİYE MEZAR OLDU « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

21 Haziran 2024 - 21:24

O APARTMAN 51 KİŞİYE MEZAR OLDU

O APARTMAN 51 KİŞİYE MEZAR OLDU
Son Güncelleme :

27 Şubat 2023 - 18:05

24 views

Nizip Belediyesi’nin imar değişikliği yaptığı yeşil alana yapılan  binanın  çökmesi sonucu 51 kişi hayatını kaybederken, binayı yapan Ak Partili eski Belediye Meclis Üyesi Eyüp Öğüt 17 Şubat’ta tutuklanıp cezaevine kondu. Öğüt’ün Nizip Belediyesi’ndeki ilişkileri araştırılıyor.

51 kişiye mezar olan Gaziantep’in Nizip ilçesindeki Furkan Apartmanı’nı yapan Ak Partili eski Belediye Meclis Üyesi Eyüp Öğüt tutuklanıp cezaevine konurken, Öğüt’ün imarda yeşil alan olan yere imar değişikliği yaparak apartman yaptığı iddia edildi.

İmar planında  yeşil alan olan yere imar izninin verilmesinin ranttan başka bir şey olmadığını dile getiren vatandaşlar ” Eğer bu  olay doğruysa, buna izin verenlerin, projeye imza atanların hepsi cezalandırılmalı. Nizip Belediyesi nasıl böyle bir  yanlışa imza atar. Bunlar savcılık tarafından en ince ayrıntısına kadar araştırılmalı. Kimler, kimlerle nasıl bir işbirliği yapıyor ortaya çıkartılmalı. Bu olayın siyasi ayağı kim. Suçlular cezalandırılmalı. Enkazda kalan  canları, yaşamların hesabı sorulmalı” diye tepki gösterdiler.

Nizip Cumhuriyet Başsavcılığı, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerde Furkan Apartmanı’nın yıkılarak 51 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin soruşturmayı sürdürüyor.

***

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.