Öğretmen atamalarında ön başvuruda son gün! Sonuçlar 8 Mayıs’ta « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

17 Haziran 2024 - 18:45

Öğretmen atamalarında ön başvuruda son gün! Sonuçlar 8 Mayıs’ta

Öğretmen atamalarında ön başvuruda son gün! Sonuçlar 8 Mayıs’ta
Son Güncelleme :

02 Nisan 2023 - 13:53

Atama yapılacak alanlara başvurularda, KPSS’den en az 50 taban puan almış olma şartı aranacak. Adayların sözlü sınava alınacakları merkezler 4 Nisan Salı günü ilan edilecek.

Sözlü sınavlar, 7-16 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek, sonuçlar ise 18 Nisan’da açıklanacak.

SONUÇLAR 8 MAYIS’TA AÇIKLANACAK

Öğretmen adaylarının atama tercihleri 2-6 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Sonuçlar ise 8 Mayıs’ta açıklanacak. Öğretmenler, 1 Eylül’den itibaren de okullarında görevlerine başlayacak.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMALARI

Öte yandan, Millî Eğitim Bakanlığınca, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacak.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “2020 veya 2022 yıllarında yapılan EKPSS sınavından 50 ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilecek. Her iki yıla ait EKPSS puanı olan adayların yüksek olan EKPSS puanı ile başvuruları alınacak.” bilgisini paylaştı.

Atama için başvurular, 3 Nisan’da alınmaya başlanacak, 7 Nisan Cuma günü saat 16.00’da son bulacak. Tercihler ise 12-15 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru detaylarına ilişkin duyuru “personel.meb.gov.tr” adresinden ilan edilecek.

Atamaların 25 Nisan’da gerçekleştirileceğini duyuran Bakan Özer, “8 Mayıs tarihinde de daha önce açıkladığımız gibi 45 bin yeni öğretmenimizin atamalarını gerçekleştireceğiz. Atanan tüm öğretmenlerimiz 1 Eylül itibarıyla göreve başlayacak. Eğitim ailemize katılacak tüm öğretmenlerimize hayırlı olsun.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRBakan Özer: Eğitim öğretim yılı 16 Haziran’da sona erecekHaberi Görüntüle

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.