Öğretmenler protestoya hazırlanıyor « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

20 Haziran 2024 - 21:19

Öğretmenler protestoya hazırlanıyor

Öğretmenler protestoya hazırlanıyor
Son Güncelleme :

19 Mart 2023 - 16:15

39 views

Gaziantep’te bir çok kamu çalışanının  banka maaş promosyonu güncellenirken,  öğretmenlerin maaş promosyon  güncellemesini gerçekleştirilmedi. Milli Eğitim Müdürlüğü ve sendikaların girişimlerini hiçe sayan bankaları, öğretmenler protestoya hazırlanıyor. Öğretmenler  ayın 15’inde maaşlarını bankamatikler yerine Halk Bankası şubelerine giderek oradan çekecek sistemin kilitlenmesine neden olacaklar.

Bankamatiklerin günlük 5 bin TL verdiğini, ve maaşlarının tamamını ancak 3 günde çekebildiklerini belirten öğretmenler, kamu bankalarının bir çok ilde bir çok kuruma 25 bin ile 40 bin arası promosyon verirken, Gaziantep’teki öğretmenlere çok cimri davrandığını dile getirdiler. 

Bazı öğretmenler “Gaziantep’te eğitim camiası Halkbank’tan maaş alıyor. Ancak bu banka promosyon güncellemesinde öğretmenlere  üvey evlat muamelesi yapıyor.  Biz de  güncelleme yapılana kadar her ayın 15’inde banka önlerinde maaşlarımızın tamamını çekmek için kuyruk oluşturup sistemin kilitlenmesini sağlayacağız. Bir devlet bankasının öğretmene verdiği değer bu. Milli Eğitim Bakanlığı zaten bu işi üstünden attı. Öğretmenini ve diğer çalışanını hiç düşünmüyor. Oysa Sağlık Bakanlığı Türkiye’deki tüm personeline sahip çıktı ve  Ziraat Bankası ile maaş promosyon güncellemesi yaptı. Sağlık çalışanları yaklaşık 30 bin promosyon aldı. Ciddi anlamda bize sahip çıkan ne bir bakanlığımız  ne de sendikalarımız var. Herkes koltuğunu koruma peşinde” şeklinde Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Halkbank’a tepki gösterdiler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.