OKÇULUK TESİSİ YAPMAK İÇİN ARSA SATMANIN NE ANLAMI VAR « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

23 Temmuz 2024 - 20:36

OKÇULUK TESİSİ YAPMAK İÇİN ARSA SATMANIN NE ANLAMI VAR

OKÇULUK TESİSİ YAPMAK İÇİN ARSA SATMANIN NE ANLAMI VAR
Son Güncelleme :

07 Haziran 2022 - 21:35

22 views
 CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Şahinbey Belediyesi’nin kamu arsalarını  sata sata bitiremediğini belirterek ‘‘Birilerine şirin görünmek adına 60 milyon liraya okçuluk tesisi kurmak için para bulmaya çalışan Şahinbey Belediyesi, para olmadığı için ilçede bulunan 25 arsayı satma iznini Belediye Meclisinden çıkarttı.’’ dedi.
**Parası olmayan Şahinbey belediyesinin 60 milyon liralık okçuluk tesisini yapmak için 25 arsayı Meclis kararıyla satışa çıkarmasını eleştiren Yılmazkaya, konuyla ilgili TBMM Genel Kurulu’na taşıdı.
CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, “Memleketi sata sata bitiremediniz!” diyerek Şahinbey Belediyesinin Meclis kararıyla 25 arsa ve araziyi satışa çıkarmasını eleştirdi.
25 ARSA VE ARAZİYİ SATIŞA ÇIKACAK
İsraf ve yanlış projeler yüzünden Hazinenin ve belediyelerin kasasında para kalmayınca devletin arsa ve arazilerinin satıldığını gündeme getiren CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, “Memleketi sata sata bitiremediniz!” diyerek Şahinbey Belediyesinin Meclis kararıyla 25 arsa ve araziyi satışa çıkarmasını eleştirdi.
OKÇULUK TESİSİ YAPMAK İÇİN ARSA SATMANIN NE ANLAMI VAR
“Vatandaşın, köylünün, çiftçinin, emekliliğin, işsizin borç batağında olduğu, birçok insanımızın icralarla uğraştığı bu kötü ekonomik koşullarda, birilerine hoş görünmek adına 60 milyon liraya okçuluk tesisi yapmak için arsa satmanın ne anlamı var?” diyen Yılmazkaya, “Sanki ülkede her şey güllük gülistanlıkmış gibi Şahinbey Belediyesinin devletin arsalarını, yani milletin malı olan 25 arsayı satarak bu işlere girişmesi, birilerine yaranmaktan başka bir şey değildir” dedi.
MİLLETİN MALINI SATARAK OKÇULUK TESİSİ YAPMILMASI KABUL EDİLEMEZ
Yılmazkaya, “Spor tesisine karşı değiliz ama bu zor günlerde vatandaşına destek olacağı yerde kasasında parası olmayan Şahinbey Belediyesinin, milletin malını satarak okçuluk tesisi yapması kabul edilebilir değildir” dedi.
İSRAF VE YANLIŞ PROJELER YÜZÜNDEN  KAYNAKLAR TÜKENDİ
Parası olmayan Şahinbey belediyesinin 60 milyon liralık okçuluk tesisini yapmak için 25 arsayı Meclis kararıyla satışa çıkarmasını eleştiren Yılmazkaya, konuyla ilgili TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “İsraf ve yanlış projeler yüzünden ülke kaynaklarını tüketen ve hazinede para bırakmayan hükümet; Milli Emlak’ın, Hazinenin, bakanlıkların ve kurumların ne kadar arsası ve arazisi varsa satıyor. Merkezi hükümet bir taraftan, yerel yönetimler bir taraftan memlekette satacak yer bırakmadılar. Gaziantep ilimizde de yaşanan israf ve imar yolsuzlukları Antep kamuoyu tarafından da yakından takip edilmektedir. Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı süreç ve vatandaşımızın yaşadığı ekonomik sorunlar gözardı edilerek, birilerine şirin görünmek adına 60 milyon liraya okçuluk tesisi kurmak için para bulmaya çalışan Şahinbey Belediyesi, para olmadığı için ilçede bulunan 25 arsayı satma iznini Belediye Meclisinden çıkarttı.
Soruyorum sizlere;
Madem paran yok, okçuluk tesisinin çok mu acili yeti var?

Belediyenin kaynaklarını, vatandaşın parasını har vurup harman savuran bu anlayışı kabul etmek mümkün değildir” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.