Otomotiv startup’ları projelerini tanıttı « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

5 Haziran 2023 - 04:44

Otomotiv startup’ları projelerini tanıttı

Otomotiv startup’ları projelerini tanıttı
Son Güncelleme :

16 Mayıs 2023 - 15:59

İTÜ Çekirdek’te gerçekleştirilen OGTY Girişimci Buluşmaları Toplantısında yarışmalarda derece alan ilk etapta dokuz girişimcinin projeleri tanıtıldı. Toplantı, OİB’in desteklediği startup’lar için hem müşteri hem de yatırımcı bulma yönünde oldukça verimli geçti.

OİB’in Ticaret Bakanlığı himayelerinde ve TİM koordinatörlüğünde düzenlediği yarışma kapsamında ilk kez yapılan OGTY Girişimci Buluşmaları Toplantısı, OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, OGTY Komitesi Başkanı Ömer Burhanoğlu, TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam, İTÜ Arı Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Atilla Dikbaş ve 9 girişimci proje sahibinin katılımıyla İTÜ Arı Teknokent’te gerçekleştirildi.

Yenilikçi fikirler

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, “Hızla yaygınlaşan dijitalleşme sürecinin olmazsa olmazı mobilite/hareketlilik kavramının da etkisiyle otomotiv endüstrisinde de yepyeni bir ekosistem söz konusu. 2030 yılında maliyetlerin yarısının yazılım ve elektronikten oluşacağı öngörülüyor. OGTY ile katılımcılardan sektörün katma değer yaratma becerilerini artıracak özgün, yenilikçi, ticarileşebilir projeler bekliyoruz” dedi. OGTY Komitesi Başkanı Ömer Burhanoğlu da, “Bugüne kadar desteklediğimiz projeler 21 milyon dolar yatırım aldı, 26 milyon dolar ciroya ve 1.000 kişilik bir istihdama ulaştı” bilgisini verdi.

Toplantıda sunum yapan girişimciler, Repg projesi ile Hasan Ayartürk, Tayko Pil projesi ile Ezgi Yılmaz, Hebunk projesi ile Erhan Demircioğlu, Büyütech projesi ile Ömer Orkun Düztaş, Oxodes ile Emre Demir, Şarj Ağı ile Hacı Mustafa Karalı, Evbee ile Burak Özdemir, Hergele ile Lal Polater ve İyi Metal ile Şakir Sinan Zabunoğlu oldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.