Özkan Uğur’un ölümü sanat dünyasını yasa boğdu! « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

25 Haziran 2024 - 21:13

Özkan Uğur’un ölümü sanat dünyasını yasa boğdu!

Son Güncelleme :

09 Temmuz 2023 - 20:02

10 views
Özkan Uğur’un ölümü sanat dünyasını yasa boğdu!

MFÖ grubunun usta sanatçısı Özkan Uğur 69 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören Uğur, daha önce üç kez lenf kanserini yenmişti. Uğur, kısa bir süre önce de entübe edilmişti.

ACI HABERİ BAKAN KOCA DUYURDU

Bakan Koca, bir süredir tedavi gören Özkan Uğur ile ilgili Twitter’dan açıklama yaptı. Koca, “Sevgili Özkan Uğur’u kaybettik. Her kulak verene dost ve kaynağı gönül olagelen bu sesi unutmayacağız. Çok üzgünüz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRSiyasilerden Özkan Uğur için taziye mesajlarıHaberi Görüntüle

OYUNCULAR SENDİKASI’NDAN TAZİYE MESAJI

Oyuncular Sendikası’nda da Özkan Uğur’un vefat haberinin ardından açıklama yapıldı. Açıklamada, ‘Değerli üyemiz Özkan Uğur’u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Başta ailesi ve dostları olmak üzere, tüm sevenlerine sabır dileriz. Başımız sağolsun.’ denildi.

ÜNLÜ İSİMLERDEN TAZİYE MESAJLARI

CNN Türk yayınına bağlanan Yonca Evcimik, Uğur’un vefatıyla ilgili taziyelerini iletti. Evcimik açıklamasında, ‘Çok küçük yaştan itibaren tanıyorum. İzleme şansına nail olduk. O kadar uzun yıllardan beri o kadar çok jenerasyona hitap ettiler ki; yeri doldurulamayacak müzisyenlerden bir tanesi. Çok üzüldüm çok. Allah ailesine, sevdiklerine sabır versin. Her anı herkese pozitif enerji veren ve hep ortamı yükselten bir kişilikti. Hiç kızgın görmedim. İnanamıyorum.’ dedi.

Edis ise CNN Türk’te, ‘Hepimizin başı sağ olsun. Çok büyük bir kayıp olduğunu düşünüyorum sanat dünyasında. Çok üzüntülüyüz. Hatırlamadan öte hiçbir zaman unutulacağını düşünmüyorum. Sahne performansları, çektiği diziler, filmler her zaman akıllarda kalacaktır. Ne kadar büyük bir şahsiyet oldfuğunu bizzat şahit olmuş biri olarak çok üzüntülüyüm.’ ifadelerini kullandı.

HAKAN PEKER’İN ‘KARAM’ ŞARKICI ANISI

Hakan Peker de CNN Türk yayınında taziyelerini ileterek Uğur’la olan ‘Karam’ şarkısının anısını anlattı. Peker, ‘Çok üzüldüm, şaşırdım. Özkan ağabey çok sevdiğimiz, çok saygı duyduğumuz bir ağabeyimizdi. Benim ‘Karam’ şarkısında vokal Özkan ağabeye aitti. Çok güzel bir insandı. Çok üzüldüm. Süper bir insandır. Dertlerini, kederlerini göstermeyen, dışarıdaki insanlarla kontak kurduğu zaman çok eğlenceli, hayat dolu bir insandır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRUsta sanatçı Özkan Uğur hayatını kaybetti!Haberi Görüntüle

‘Karam’ şarkısı için toplanmıştık. ‘Ne yapacağız?’ dedi. ‘Ağabey buraya vokal yapmanı istiyoruz senden.’ dedim, ‘Tamam’ dedi. Çok da güzel oldu. Çok üzüldüm. Şoktayım.

Özkan ağabey çok yönlü ve yetenekliydi. Sinemada, müzikte çok başarılıydı. Her anlamda tam bir sahne insanıydı. Komple bir sanatçıydı. Bütün müzik camiasına, ailesine başsağlığı diliyorum. Hayat böyle birşey.’ dedi.

“BUGÜN GÖKLERE BİR USTA GÖNDERDİK”

“Özkan’ım Gittiğin yerde neşeni saçmaya devam edeceksin” diyen Işın Karaca da, ‘İyi ki kişisel olarak seninle omuz omuza çokça çalışma şansım oldu. Yeri geldi öğretmenim oldun. Yeri geldi o son notaya vurayım diye fırça attın… iyi ki hayatıma dokundun. Yattığın yerde huzurlu ol. Hayatımdaki yerin tarifsiz. Bugün göklere bir usta gönderdik. Hepimizin başı sağ olsun.” dedi.

Ezgi Mola ise, ‘Kalbime taş oturdu, çok üzgünüm çok.’ ifadelerini kullandı.

FEDON: ACIMIZ BÜYÜK

Taziyelerini ileten Fedon, ‘Çok çok üzgünüm. Yeri dolar mı derseniz? Dolmaz. Nur içinde yatsın. Müzik dünyasının gerçekten başı sağolsun. Allah onu cennetine kabul etsin. Acımız büyük.’ dedi.

MELEK BAYKAL GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI

Gözyaşları içinde CNN Türk canlı yayına bağlanan Melek Baykal, ‘Ben hiç istemiyordum bu cümleyi duymayı ama maalesef öyle oldu galiba. Biz her gün ümitle bekliyorduk. Daha iyi olacak diye… Kurtaramadık Özkan’ımızı. Türkiye çok özel bir adamını kaybetti. Güzel bir adamdı. Onunla Cennet Mahallesi’nde uzun seneler birlikte çalıştık. O bizim Beter Ali’mizdi. Onu çok sevdiğimizi söylemek istiyorum. Türkiye’de herhalde Özkan Uğur’u sevmeyen insan yoktur.’

Sosyal medya hesabından taziyelerini ileten Alişan, ‘”Çok üzgünüm, çok üzgünüz. Her şeyden önce kalbi tertemiz ve büyük bir ustayı kaybettik. Seni tanıdığım için ve seninle çalıştığım için çok gururluyum Özkan Abi. O güzel kalbinin mükafatını inşallah cennette alacaksın. Başta ailen olmak üzere biz sevenlerinin başı sağ olsun. Mekanın cennet olsun abi.” dedi.

Zafer Algöz, “Senin gibi bir dolu yeteneklerle donanmış kaç sanatcı var Özkan ağabeyim. Bulunduğu her ortama enerji katan, neşe saçan büyük adam. Ülkemizin başı sağolsun. Çok değerli bir sanatcıyı kaybettik. Mekanın cennet olsun Özkan’ım.” diyerek taziyelerini iletti.

“GRUBUN EN DİNAMİK ELAMANIYDI”

Erol Evgin de MFÖ grubunun en dinamik elamanı olduğunu belirterek, ‘Çok büyük bir kayıp. Tüm müzikseverlerin baş sağolsun. Çok alçak gönüllü, çok naif bir insandı. Müzikteki üstün yeneteğinin yanı sıra oyunculuğu da çok orijinaldi. Eşkıya filminde izlemiştim. Oyunculuğu da çok çok iyiydi. Ses sanatçıları zaman zaman film çekerler popülariterliğini yaymak için. Çok iyi bir aktördü. Bütün müzik dünyasına sabır diliyorum.’ dedi.

“Gencecik bir çaylakken tanıştım. Neşesine, yüksek ses tonuna, enerjisine, deli müzik bilgisine, hem de kim olduğunu hiç umursamamasına ağzım açık bakakalmıştım” diyeren ve  Özkan’ın zaman içinde hep müzikal desteğini gördüğünü söyleyen Yonca Lodi, de “Sahnede seyretmekten en çok keyif aldığım, hepimizin neşesi, ağabeyi, MFÖ’nün biricik Özkan’ı gitti. Çok ağrıma gitti bu gidiş, çok içime oturdu. Kuşlar gibi özgür ol Özkan Abi, sana yıldızlar üstünde şarkı söylemek de yakışır. Huzur içinde uyusun. Ailesine ve ömürlük yol arkadaşlarına baş sağlığı dilerim. Hepimizin kaybı çok ama çok büyük.” dedi.

Ferhat Gökçer: Özkan Uğur’u kaybettik. Mükemmel bir sanatçı. Mükemmel bir insandı. Çok üzgünüm.

Hülya Koçyiğit: Türk pop ve rock müziği MFÖ grubunun kıymetli üyelerinden Özkan Uğur’u kaybettik. Sanat dünyası çok önemli bir değerini daha son yolculuğuna uğurlayacak. Sevgili Özkan Uğur sesiyle, müziğiyle kalplerimizde yaşamaya devam edecek. Özkan Uğur’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine sabır diliyorum.

Nebahat Çehre: Işıklar içinde uyu sevgili Özkan Uğur

Mustafa Sandal: Seni hep bu güzel gülümsemenle hatırlayacağız. Mekanın cennet olsun Özkan abi

Süha Uygur: Başımız sağ olsun. Söyleyecek söz bulamıyorum. Mekanın cennet olsun arkadaşım.

Demet Evgar: Senin gibi çocuk kalan, dostluğuyla insanın yüreğine işleyen dünyada kaç kişi vardır acaba… Yeteneğin zaten nadir gelir…Tanıştıktan sonra “kızım” dedin hep bana. “Baba” dedim ben de. Şaka da olsa, vazgeçmedik her görüşmemizde. Bir sonraki görüşmemiz bu mekanda olmayacak sadece…Seni özleyeceğim.Çok… Bi tanecik sevgilin Aysun abla ve dünya harikası oğlun başta olmak üzere tüm sevenlerine sabır diliyorum. Seni seviyorum. Kızın…

Nilgün Belgün: Özkan Uğur’u kaybetmişiz. Çok ama çok üzgünüm. Allah rahmet etsin. Ülkemizin ve ailesinin başı sağ olsun. Çok değerli bir müzik adamıydı. Hepimizin başı sağ olsun cennet mekanı olsun.

Rober Hatemo: Çok üzgünüm çok severdim nurlarda uyu Özkancığım büyük usta…

Derya Uluğ: Özkan Uğur’u kaybetmişiz. Üzüntümü tarif edemiyorum çok önemli bi müzisyen harika bi insandı… Mekanı cennet olsun…

Mert Fırat: Hepimize çok büyük bir örnekti, hem insanlığıyla hem toplumdaki var oluşuyla. Ne desek boş, 2 dakikaya sığmaz, bence yıllara sığmaz Özkan Uğur. Çok büyük bir acı…

Murat Boz: Yok ki diyecek bir şey, düğümlendi boğazım.. ah be Özkan abi .. Allah rahmet eylesin, ışıklar içinde uyu…

Ufuk Beydemir: Ah be abi… Mazhar – Fuat seninle MFÖ oldu, seninle son buldu. Binlerce insanın karşısına çıkıp herkesi etki altına alan…

Demir Demirkan: Özkan abi gittiğin yere de müzik, neşe ve sevgi götürüyorsun biliyorum. Elini sıktığın, sohbet ettiğin, gülümsediğin herkesi en yakın arkadaşın gibi ve özel hissettirdin. Senin içindeki neşeyle, sevgiyle boy ölçüşemez ama bil ki seni kalbimizdeki tüm sevgiyle uğurluyoruz. O sınırsız ruhuna layık bir cennette bekle bizi…

Naz Elmas: Canım Canım … Kıymetlimiz… Kalbin kadar güzel olsun gittiğin yer… Başımız sağolsun. Üzgünüm çok… Anılarımız… Gülmelerimiz… Kahkaların… Sobbetlerimiz…Kulağımda şuan gitmeyecek gibi…

Ali Kocatepe: Hepimizin başı sağ olsun. Çok değerli bir müzik adamını, çok renkli bir kişiliği, sanatçıyı kaybetmenin acısını yaşıyoruz hep birlikte. Özkan büyük yeteneklerinin yanında insani tarafı da çok uyumlu, çok güzel huyları olan, çok verici bir insan olarak hatırlıyorum. Bu kadar uzun süre başarılı beraberliği olan başka bir grup ülkemizde hatırlamıyorum. Son konserlerine kadar MFÖ’nün beraberliği ve her kuşağı yakalamış olması çok istisnai bir başarı. Bunun altından kalktılar. Özkan aynı zamanda iyi bir oyuncuydu. Cem Yılmaz sanırım ondaki bu yeteneği keşfeden kişi oldu. Sevdiği herkese yardım eden, pırıl pırıl bir insanı bir müzisyeni kaybettik. Çok üzgünüm.

Özdemir Erdoğan: Bütün ülkemiz insanlarının herkesin başı sağ olsun. Bu gruptaki benim en yakın arkadaşım Fuat, 12.30 sıralarında Haber verdi. Tarif edilemez acılar içerisindeyim. Gerçekten yeri dolmaz bir gruptu. O grup adına da çok üzgünüm. yeri doldurulamaz bir grup o. Efsane bir grup Türkiye için. Muhteşem bir gruptu. Özkan’ın o gruba katkıları da muhteşemdi. Enerjisi, basçılığı, besteciliği… Müziği yaşayan bir kişiydi aynı zamanda. Çok üzgünüm. Ülkem açısından çok üzgünüm. Bu derede taklitçi bir ortam içerisinde bu grubun kendine mahsus varlığı benim için ülkem için bir iftihar vesilesiydi. Çünkü böyle gruplar çıkmıyor. Çıkanları takip ediyorum hepsi taklit. Bu güzel grup artık plaklarda, kayıtlarda kalacak. Ülkemin iftihar vesilesi olan bu grubun eksik kalması adına çok üzgünüm. Tahmin edilemez bir ruh hali içerisindeyim. Çok üzüntülü bir haldeyim. Çünkü iyi gruplara, iyi müziklere ihtiyacımız var bu günlerde…

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.