POLİS ŞEHİTLERİ ANISINA TRAFİK EĞİTİMİ « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Nisan 2024 - 03:19

POLİS ŞEHİTLERİ ANISINA TRAFİK EĞİTİMİ

POLİS ŞEHİTLERİ ANISINA TRAFİK EĞİTİMİ
Son Güncelleme :

03 Kasım 2022 - 11:02

10 views

*Gaziantepli Polis Şehitlerin anısını yaşatmak ve trafik kazalarına farkındalık oluşturmak amacıyla yürütülen proje kapsamında eğitim düzenlendi

Gaziantepli Polis Şehitlerin anısını yaşatmak ve trafik kazalarına farkındalık oluşturmak amacıyla yürütülen proje kapsamında Gaziantep il Emniyet Müdürlüğü Trafik denetleme Şube Müdürlüğü personeli tarafından 2022-2023 eğitim öğretim dönemi boyunca ilçelerde öğrenim gören öğrencilere daha güvenli trafik standı ile okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine Trafik kurallarına uyma alışkanlığı kazandırmak amacıyla eğitimler verildi.
Yapılan eğitim kapsamında genel trafik kuralları hakkında öğrenciler bilgilendirilmiş trafik işaret standı ile trafik levhaları öğretilmiş boyama duvarı ile okul öncesi öğrencilerine etkinlikler yapıldı. Ayrıca alkol gözlüğü ile alkolün olumsuz etkileri hakkında bilgilendirme yapıldı. Proje kapsamında Araban, Yavuzeli, Oğuzeli, Karkamış, Nizip, Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde öğrenim gören 6375 öğrenciye trafik eğitimi verildiği ifade edildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.