Ramazan Ayı’nın ilk iftarı, deprem bölgesindeki çadırlarda açıldı « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

25 Haziran 2024 - 21:01

Ramazan Ayı’nın ilk iftarı, deprem bölgesindeki çadırlarda açıldı

Ramazan Ayı’nın ilk iftarı, deprem bölgesindeki çadırlarda açıldı
Son Güncelleme :

23 Mart 2023 - 21:26

11 views

İslam alemi için kutsal bir öneme sahip olan mübarek Ramazan Ayı’nın ilk iftarı, deprem bölgesindeki çadırlarda açıldı. Depremzede vatandaşlar,  Ramazan Ayı’nın dini vecibelerini çadırda da  olsa gerçekleştirmeye çalışıyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin en çok yıkıma yol açtığı illerden Gaziantep’te bu Ramazan Ayı  zor geçecek.  Gaziantep merkezin yanı sıra, Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde bu yıl Ramazan ayında yaralar sarılırken iftar çadırların da vatandaşlar oruçlarını beraber açıyor. Hasar gören yerlerin, çeşitli noktalarında iftar sofraları kuruluyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerin ardından Gaziantep’’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde depremzede vatandaşlar, başta çadır kentler olmak üzere güvenli alanlara yerleştirildi.

Bu sene Ramazan ayında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, iftar sofraları için hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşlar Masal Park içerisine kurulan çadırlarda iftar yapılabilecek,  ardından teravih kılmak isteyenler başka bir çadır da namaz kılabilecek. Gaziantep genelinde günlük 20 bin kişiye iftar yemeği ikram edilecek. Talepler doğrultusunda günlük iftarlık yemek sayısı artacak. GÜLBURCU ERMAYASI

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.