SAATLERCE SIRA BEKLEMEK ZORUNDA KALIYORLAR « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

29 Mart 2023 - 03:48

SAATLERCE SIRA BEKLEMEK ZORUNDA KALIYORLAR

SAATLERCE SIRA BEKLEMEK ZORUNDA KALIYORLAR
Son Güncelleme :

10 Ağustos 2022 - 19:57

20 views

Şehitkamil Nüfus Müdürlüğünde yoğunluktan dolayı hemen hemen her gün küçük, büyük tartışmalar yaşanıyor. Hem görevini yapmaya çalışan memur hem de işini görmek isteyen vatandaş yoğunluğa bir çözümün bulunmasını istiyor.

SAATLERCE SIRA BEKLEMEK ZORUNDA KALIYORLAR
İddiaya göre kapasitenin üstünde randevu verildiğinden ve işlem yapacak memur sayısının yeterli olmamasından dolayı günler öncesinden randevu alan vatandaşlar tam randevu saatinde işlemlerini yapamıyor hatta saatlerce beklemek zorunda kalıyor. Dolayısı ile memur ile vatandaş arasında gerginlikler yaşanıyor.
SİSTEM GİTTİ VATANDAŞ GERİLDİ
Şehitkamil Nüfus Müdürlüğünde en son gerginlik 8 Ağustos 2022’de saat 11: 00 sıralarında yaşandı. İddiaya göre tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep Şehitkamil Nüfus Müdürlüğünde parmak izi cihazlarındaki sistem gitti. Memur, randevusu gelen vatandaşları alamayınca randevularda sarkma ile birlikte uzun kuyruklar oluştu. Öte yandan parmak izi haricindeki işlemler devam ederken sıra bekleyenlerden biri memurun bilerek kendi işlemini almadığını öne sürerek memurla tartışma başladı. Sırada bekleyen diğer vatandaşlar da tartışmaya girince tartışma iyice büyüdü. Nüfus müdürünün odasını çıkan vatandaşlar sakinleştirilmeyince devreye polis ekipleri girdi. Ekipler herkesi dışarı çıkararak büyüyen tartışmayı yatıştırmaya çalıştı.
HER GÜN YOĞUNLUK OLUYOR
Vatandaşlar nüfus müdürlüğünün her gün yoğun olduğunu ve randevu almalarına rağmen saatlerce bekledikleri dile getirerek çözüm bulunmasını istiyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.