SAĞLIK YOKSA YATIRIMINDA BİR ANLAMI VE ÖNEMİ YOKTUR « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

16 Haziran 2024 - 15:56

SAĞLIK YOKSA YATIRIMINDA BİR ANLAMI VE ÖNEMİ YOKTUR

SAĞLIK YOKSA YATIRIMINDA BİR ANLAMI VE ÖNEMİ YOKTUR
Son Güncelleme :

28 Nisan 2023 - 20:58

46 views

Türkiye’nin en büyük Organize sanayi bölgelerinden biri olan Gaziantep  OSB’ye yapılacak olan 50 yataklı Travmatik Acil Durum Hastanesi’nin temeli  törenle atıldı. Önümüzdeki yıl içerisinde hizmete açılması planlanan hastane  50 yatak kapasiteli, 14 poliklinik, fizik tedavi merkezi, laboratuvar, 2 ameliyathane ve 6 yoğun bakım ünitesiyle hizmet verecek. 

Üretim ve ihracatın merkezi Gaziantep OSB’ye yapılacak olan  50 yataklı Travmatik Acil Durum Hastanesi’nin temeli törenle atıldı. Önümüzdeki yıl hizmete açılması planlanan 6 katlı hastane 50 yatak kapasiteli, 14 poliklinik, fizik tedavi merkezi, laboratuvar, 2 ameliyathane ve 6 yoğun bakım ünitesiyle hizmet verecek. 

Travmatik Acil Durum Hastanesi’nin Temel atma törenine Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkan Fatma Şahin, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (GAOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Şimşek, iş dünyası, milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.

GÜL: ”GAZİANTEP OSB, KENDİ KAYNAĞINI KENDİSİ OLUŞTURUYOR”

Temel atma töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep’in sağlık alanında önemli projelere imza attığını ve model oluşturduğunu belirterek, Organize Sanayi Bölgesi’nde sağlık alanındaki açığının  bu hastane ile kapatılacağını söyledi.

 “İşçisinden işverenine kadar Gaziantep daha yaşanabilir bir yer hale gelecek. Zamanla yarışıyoruz, insanın başına gelmeyince hastanenin ya da hizmetin kıymeti de anlaşılmıyor. Hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuşan Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Gaziantep OSB, kendi kaynağını kendisi oluşturuyor. Bu da Gaziantep Modeli. Sağlık alanında Gaziantep’in üzerine ayrı bir kent kuruldu. 1875 Yataklı Gaziantep Şehir Hastanesi, Mayıs ayı içerisinde hizmete açılacak. Nizip’te 400 Yataklı Devlet Hastanesi bu yıl içerisinde tamamlanacak. 300 Yataklı Cengiz Gökçek Hastanesinin inşaatı devam ediyor. 25 Aralık Devlet Hastanesi 300 Yataklı Ek Bina inşaatı devam ediyor. Oğuzeli’nde 100 Yataklı Hastanenin yapımı devam ediyor. Beylerbeyi’nde 100 Yataklı Hastanenin Projesi devam ediyor ve 50 yataklı Travmatik Acil Durum Hastanesi projeleri yapıldı. Tüm bunları üst üste koyduğunuzda 80 90 yılda hastane yatak sayısı kadar hastane inşaatı devam ediyor, 1,5 yıl içerisinde Gazianteplilerin hizmetine sunulmuş olacak” 

ŞAHİN: “BU HASTANEYLE DAHA SAĞLIKLI BİR OSB KURACAĞIZ.’

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nin kentin önemli bir merkezi olduğunu ifade ederek, ”Hayırda yarışan bir Gaziantep’in Büyükşehir Belediye Başkanı olmanın onurunu yaşıyorum. 2 milyon insan bize emanet demektir. Bu bize emanet edilen şeylerin hakkını vermemiz, makam ile sınav olup buradan çıkmamız gerekiyor. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde yıllardır Travmatik Acil Durum Hastanesi eksikliği yaşanıyordu. Cengiz Başkanım ve Yönetimi işi biliyor. Bu şehrin göz bebeği olan OSB’nin hem iş dünyasını rahatlatmak hem de işçi ve iş güvenliğini sağlamak bizim görevimiz. Tüm bunlar huzuru, mutluluğu ve güvenliği de tesis ediyor. Bu temel herhangi bir temel değil. İşçi sağlığı için çok önemli bir temel. Allah kaza bela vermesin. Önce tedbir sonra tevekkül diyoruz. Bu hastaneyle daha sağlıklı bir OSB kuracağız.” şeklinde konuştu. 

ŞİMŞEK: SAĞLIK YOKSA YATIRIMINDA BİR ANLAMI VE ÖNEMİ YOKTUR

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Şimşek ise, bölge de meydana gelebilecek bir iş kazasında en yakın sağlık kuruluşuna ulaşmanın 1 saat sürdüğünü ve temeli atılan bu merkez ile işçilere daha hızlı sağlık hizmeti verileceğini dile getirdi.

 Şimşek, “Yakın zamanda 11 milyon metrekarelik alanıyla 6. OSB’yi hayata geçireceğiz. Elbette bu övünç kaynağımız ancak sağlık yoksa bunların hiçbirinin anlamı ve önemi yoktur. Gaziantep OSB olarak ulaşımdan çevreye, enerjiden suya, köprülerden yollara çok sayıda proje ve çalışmalarımız var. Ancak sağlık alanında yaptığımız bu projeye çok daha önem veriyoruz. Gaziantep OSB’de 250 bin kişi istihdam edilirken her gün on binlerce kişi iş amaçlı bölgemize gelmekte. Allah göstermesin bölgemizde meydana gelebilecek bir iş kazasında en yakın sağlık kuruluşuna ulaşmamız en az bir saat sürmektedir. 6 bin 800 metrekare alana kurulacak olan ve gelecek yıl hizmete açılması planlanan Travmatik Acil Durum Hastanesi 6 katlı, 50 yataklı, 14 poliklinik, fizik tedavisi, laboratuvarı, 2 adet ameliyathane ve 6 adet yoğun bakım ünitesiyle çok önemli bir sağlık merkezi olacaktır. Hastanemizin bir diğer özelliği de iş kazalarında uzuv kopmaları ve dikiş atılmaları vakalarına daha hızlı müdahale edilmesini sağlayacaktır.” diye konuştu.

ESKİ BAKAN GÜL: HASTANENİN VARLIĞI GÜVEN VERİYOR

Adalet Eski Bakanı Abdulhamit Gül ise Türkiye’de istihdama yönelik önemli adımların atılmaya devam ettiğini belirterek, “Allah, inşallah ihtiyaç göstermesin ama bunun burada varlığı bile iş adamımız, sanayicimiz için insana bir güven veriyor, Allah lazım etmesin. Sağlıklı nice güzel günlerde hep beraber buluşacağız.” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.