Şahin: “Başvuru şartları uyan öğrencilerimize önümüzdeki hafta ödemelere başlıyoruz” « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

16 Haziran 2024 - 16:03

Şahin: “Başvuru şartları uyan öğrencilerimize önümüzdeki hafta ödemelere başlıyoruz”

Şahin: “Başvuru şartları uyan öğrencilerimize önümüzdeki hafta ödemelere başlıyoruz”
Son Güncelleme :

17 Mart 2023 - 13:55

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, depremzede öğrencilere verilecek maddi desteğin detaylarını açıkladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, eğitim şehri Gaziantep’te her şartta çocukların ve gençlerin geleceğe hazırlanması gerektiğini belirterek, “Daha önce başlatmış olduğumuz eğitim desteğinin başvuru tarihini 15 Nisan’a kadar uzattık. Bu başvurularda şartları uyan gençlerimizin önümüzdeki hafta ödemelerine başlıyoruz” dedi.,
Başkan Şahin, ikametgahı Nurdağı ve İslahiye’de bulunan tüm lise öğrencilerine 600 lira, üniversite öğrencilerine ise bin lira verileceğini hatırlatarak, “Öğrencilerimiz başvurularını Genç Kart ve Kadın Dostu Kart mobil uygulamalarından yapabilir. Başvurularda sorun yaşayan öğrencilerimiz ise Büyükşehir Belediyesi binasında hizmet veren Beyaz Masa’da başvurularını tamamlayabilir” ifadesini kullandı.
Yarınlara iyi mühendisler, iyi mimarlar ve iyi eğitim görmüş sosyal çalışmacıların hazırlanması gerektiğinin altını çizen Başkan Şahin, “2022-2023 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum. Birlikte başaracağız” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.