Şahin, Viyana Belediye Başkanı Ludwig’i ziyaret etti « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Nisan 2024 - 03:17

Şahin, Viyana Belediye Başkanı Ludwig’i ziyaret etti

Şahin, Viyana Belediye Başkanı Ludwig’i ziyaret etti
Son Güncelleme :

22 Ekim 2022 - 16:31

17 views

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Viyana temasları çerçevesinde Avusturya Belediyeler Birliği ve Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig’i ziyaret etti.
Görüşmede gastronomi başta olmak üzere çevreci yatırımlar, kardeş şehir çalışmaları, ortak yürütülebilecek projeler hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Yeşil Şehirler Yıllık Konferansı için Viyana’ya giden Başkan Şahin’in ziyareti çerçevesinde Türk asıllı Viyana Milletvekili Aslıhan Bozatemur’un da katıldığı görüşmelerde hem birlikler arası hem de yerel yönetimler olarak iş birliği konusunda ortak görüşler belirtildi.

Ziyarette konuşan Başkan Fatma Şahin, iki şehir arasında en önemli konulardan birisinin gastronomi olduğunu belirterek, “Burada da sizin yaptığınız çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bularak kafamızdaki birçok sorunun cevabını bulduk. Birlikte yapacağımız çalışmalarla bir başlangıç olacak. İki ülkenin kazanacağı, dostluk ve barışın olacağı, yerelden yerele diplomasiyi arttırarak çoğaltalım” şeklinde konuştu.
Başkan Michael Ludwig ise bu görüşmelerle iş birliğinin devam etmesinden dolayı mutluluğunu ifade ederek, “Gastronomi başta olmak üzere birçok konuda fikir alışverişinde bulunabiliriz” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.