ŞİMŞEK: GÖREVİN BÜYÜK SORUMLULUKLAR İÇERDİĞİNİ BİLİYORUZ « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Nisan 2024 - 03:21

ŞİMŞEK: GÖREVİN BÜYÜK SORUMLULUKLAR İÇERDİĞİNİ BİLİYORUZ

ŞİMŞEK: GÖREVİN BÜYÜK SORUMLULUKLAR İÇERDİĞİNİ BİLİYORUZ
Son Güncelleme :

22 Kasım 2022 - 17:56

33 views

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi seçimi yapıldı. Seçimde mevcut başkan Cengiz Şimşek oy birliği ile yeniden seçildi. Şimşek yaptığı teşekkür konuşmasında, küresel ekonomiye yön veren en önemli aktörlerden biri olduklarını söyledi.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nin 2. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirldi. Genel kurulda Tek liste halinde gidilen seçimlerde Cengiz Şimşek yeniden Gaziantep OSB başkanı seçildi.

Şehitkamil Kültür Merkezi’nde yapılan Genel Kurula ,Vali Davut Gül, Milletvekili Mehmet Erdoğan, belediye başkanları, Oda ve Borsa başkanları  ve sanayiciler katıldı. Genel Kurulda Divan Başkanlığını GSO Başkanı Adnan Ünverdi yaparken, divan heyetinde Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Akıncı ve Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz yer aldı.

HEP BİRLİKTE ÇOK ÇALIŞTIK

OSB Başkanı Cengiz Şimşek,  açılışta yaptığı konuşmada, “Görevde bulunduğumuz süre içerisinde, sizlerin hiçbir zaman eksilmeyen desteğiniz ve güveniniz ile Organize Sanayi Bölgemizi geleceğe taşıyacak önemli projelere imza attık. Başarılar tesadüf değildir. Üreten, istihdam yaratan ve de ülkesine katma değer sağlayan siz sanayici dostlarımız bu duyguları çalışmalarınızla çok yakından bilmektesiniz. Siz sanayicilerimizin de söz sahibi olduğu yönetim şekli ve her birinizin fikirlerinin ne denli kıymetli olduğunun bilinciyle ortak bir yönetim oluşturduk. Hep birlikte çok çalıştık. Açık kapı mantığı ile her zaman ulaşılabilir olduk. Sanayicimizin önündeki engelleri ve bürokrasiyi minimuma indirdik” dedi.

KÜRESEL EKONOMİYE YÖN VEREN AKTÖRLERDEN BİRİ OLDUK

Şimşek, “Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi 2023 Türkiye Yüzyılında gücüne güç katarak büyüyor büyümeye devam ediyor. Gururla söylüyorum ki küresel ekonomiye yön veren en önemli aktörlerden biri olduk. OSB’miz için öncelik arz eden projelerimizi sizlere kısaca anlatmak istiyorum.  11 milyon metrekarelik alan üzerinde kurulan  6. Organize Sanayi Bölgemizin kamulaştırma çalışmalarının %60’lık kısmını tamamladık. 2023 yılının ilk çeyreğinde ise yeni yatırımcılarımıza tahsis işlemlerini yapmaya başlayacağız. Fırat Nehri-OSB arası su isale hattı projemizi 1 yıl içinde faaliyete geçireceğiz. Bu projenin tamamlanması ile birlikte suya dayalı dokuma, iplik boyama ve buna benzer sektörler gelişecek ve sanayimizde çeşitlilik artacaktır. OSB Finans Merkezi,  OSB içerisine yapacağımız emniyet binası,  OSB içerisinde bulunan TSE Binası yerine yapacağımız 3 Çarşı Projesi, OSB Travmatik Acil Durum Hastanesi ve Erikli Köprülü kavşak projelerini yapacağız.Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından çevreyolu mevkii Dülükbaba güzergahında yapılacak olan, kavşak projesinin yapımına destek olacağız. Bu kavşağı OSB içerisinde yaptığımız TAG otoyolu köprülü kavşağa bağlayarak ulaşımı rahatlatacağız.

ÖNCELİĞİMİZ GÜÇÜ GAZİANTEP GÜÇLÜ TÜRKİYE

Giderek tükenen doğal kaynaklar ve kıt enerji kaynakları nedeni ile yönümüzü çevirdiğimiz güneş enerji santralleri için yaptığımız modern ve teknolojiye uyumlu altyapımız ile 106 sanayicimizin 225MW’lık enerji santrallerini çok kısa süre içerisinde kurmalarına destek olduk. 175MW’ lık yeni GES kurulum çalışmalarına da devam edeceğiz. Gaziantep Sanayisini bugünlere taşıyan güç, içinde barındırdığı müteşebbis ruhudur. Gelecek ile ilgili vizyonumuz çevreye duyarlı bir OSB’dir. Dünya değişiyor. Üretim anlayışları gelişiyor. Bizler üretim yaparken, doğamızı yani evimiz olan çevremizi de kirletmemek ve korumak zorundayız. Bu amaçla gerekli alt yapıların zamanında yapılmasına, firmalarımızın bilinçlenmesine ve topyekûn bir duyarlılık sergilenmesine büyük gayret gösteriyoruz.  Bizlerin bir tek önceliği var; o da güçlü Gaziantep, güçlü Türkiye! Öncelikli hedefimiz Gaziantep OSB’yi her zaman cazibe merkezi yapmaktır. Başladığımız ve çalışmaları devam eden projelerimizin hayata geçmesi ile bu hayalimizi gerçekleştireceğiz. Sanayi bölgemizden başarı hikayeleri ile yeni global markaların çıkmasını sağlamak için altyapımızı güçlendirmenin gayreti içerisindeyiz.

VALİ GÜL: ŞİMŞEK, HAYAL EDİLMEYECEK PROJELERE İMZA ATTI.

Gaziantep Valisi Davut Gül’de Genel Kurul Toplantısında yaptığı konuşmada, OSB Başkanı Cengiz Şimşek’in hayal edilemeyecek başarılara imza attığını söyledi.  Vali Gül, OSB’de Çatı GES projeleri ve Fırat’ın suyunun OSB’ye getirilmesi gibi projelerin önemine dikkat çektikten sonra, “Son 4 yılda Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılanlar sadece Gaziantep’te değil, Türkiye’de de altın harflerle yazılacak çalışmalardır. Emeği geçen başkanımız Cengiz Bey’e ve müteşebbis üyelerine teşekkür ediyorum” diye konuştu

ŞİMŞEK: GÖREVİN BÜYÜK SORUMLULUKLAR İÇERDİĞİNİ BİLİYORUZ

Başkan Cengiz Şimşek, genel kurul sonunda yaptığı teşekkür konuşmasında “Organize Sanayi Bölgesinin başkanlığına siz sanayicilerimizin güven ve takdiri ile bir kez daha seçilmiş olmanın onur ve sevincini yaşamaktayız. Bu görevin büyük sorumluluklar içerdiğinin bilincindeyiz. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinin  değerleri ve amaçları doğrultusunda  bize duyulan güven ve cesaretle Yeni Başkanlık dönemimizin daha güçlü ve büyüyen Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi olacağının temennisi ile yapılan müteşebbis heyet seçiminin sanayimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Her daim destekleriyle yanımızda olacağına inandığım, başta sayın valimiz olmak üzere, sayın Milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, Oda başkanlarımıza ve tüm sanayicilerimize teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.