SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ DAHA KOLAY OLACAK « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

17 Nisan 2024 - 23:00

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ DAHA KOLAY OLACAK

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ DAHA KOLAY OLACAK
Son Güncelleme :

19 Ekim 2022 - 18:26

Pvc Doğrama, kapı ve  Pencere Sistemleri üretimi konusunda Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri olan Gaziantep’te, sektör temsilcileri bir çatı altında toplanıyor. AK PVC Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Işık, sektörün bir çok sorunu olduğunu ve bu sorunları çözümüne katkı sağlamak için sektörü tek çatı altında toplayacaklarını söyledi.

Türkiye’nin en önemli Pvc Doğrama, kapı ve  Pencere Sistemleri üreten kentlerin başında gelen Gaziantep’te, sektör temsilcileri, daha iyi hizmet verebilmek adına tek çatı altında toplanacak. AK PVC Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Işık, kurulacak dernek ile  sektörün önünü açılacağını ve sıkıntıların daha kolay aşılacağını dile getirdi.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ DAHA KOLAY OLACAK

Üretim ve ihracatın başkenti olan Gaziantep’ten yaklaşık 190 ülkeye ihracat yapılırken, bu ihracat kalemlerinin içerisinde PVC sektörünün yeri tartışılmaz. Sektördeki pazar payının artırılması ve ihracatın önündeki sorunların daha kolay çözüme kavuşması için sektörü tek çatı altında toplayacaklarını belirten AK PVC Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Işık, kuracakları dernek sayesinde sorunları daha kolay çözüme kavuşturacaklarını dile getirdi.

İHRACATTAKİ PAZAR PAYLARININ ARTMASINA ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ

Işık “ Gaziantep  üretimi ve ihracatı ile göz dolduran bir kentimiz.  Dünyanın  yaklaşık 180 ülkesine ihracat yapan önemli bir kentimiz.  Bir çok sektöre yön veren bir kentiz. Bu anlamda da PVC sektörünün ufkunu açabilmek, teknolojik yenliklerle tanıştırmak, üretim kapasitelerinin artmasına öncülük etmek ve Pazar paylarının artmasına katkı sağlamak için böyle bir çatı altında toplanmaya karar verdik. Şu anda dernek kurma çalışmalarımız devam ediyor.” Dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.