SunExpress, tahliye uçuşlarını 20 Şubat’a kadar uzattı « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Haziran 2024 - 05:16

SunExpress, tahliye uçuşlarını 20 Şubat’a kadar uzattı

SunExpress, tahliye uçuşlarını 20 Şubat’a kadar uzattı
Son Güncelleme :

14 Şubat 2023 - 13:30

13 views

SunExpress, arama-kurtarma ve sağlık ekiplerini deprem bölgesine ulaştırmak amacıyla bugüne kadar toplam 125 özel uçuş gerçekleştirdi. Düzenlediği özel uçuşlarda 4 bin 500’den fazla arama-kurtarma ve sağlık ekibini bölgeye taşıyan havayolu, bu uçuşların dönüş seferlerinde de depremden etkilenen 9 bin 400’den fazla kişinin bölgeden tahliyesini sağladı. Havayolu, AFAD başta olmak üzere tüm resmi yetkili kuruluşlar aracılığıyla gelen 161 ton yardım malzemesini ücretsiz kargo hizmeti vererek deprem bölgesine ulaştırdı.

YARDIMLAR İÇİN ALMANYA’DAN HAVA KÖPRÜSÜ KURDU

SunExpress, Türkiye ile Almanya arasında köprü kurarak medikal ekip, ekipman ve toplanan diğer ihtiyaçları deprem bölgesine ulaştırıyor. SunExpress, 12 Şubat’ta Almanya’dan 30 kişilik sağlık ekibini tıbbi ekipmanlarıyla birlikte Adana’ya ulaştırdı.

Yurt dışından gelen yardımları da deprem bölgesine ulaştıran şirket, Frankfurt’ta toplanan yardımları Antalya’ya taşıyarak AFAD koordinasyonuyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Ayrıca, 30 jeneratörü de Lufthansa Kargo iş birliği ile Berlin’den Türkiye’ye getirecek.

Uçuşlar için SunExpress web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden ücretsiz rezervasyon yapılabiliyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.