Sünnet ettirilen çocuklara, çeyrek altın ve bisiklet hediye edildi « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Haziran 2024 - 02:21

Sünnet ettirilen çocuklara, çeyrek altın ve bisiklet hediye edildi

Sünnet ettirilen çocuklara, çeyrek altın ve bisiklet hediye edildi
Son Güncelleme :

01 Mayıs 2023 - 20:05

23 views

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından bin 27 çocuk için ‘Sünnet Şöleni’ düzenlendi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından, daha önce GaziantepValiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle sünnet ettirilen bin 27 çocuk için ‘Sünnet Şöleni’ düzenlendi. Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi’nde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen şölende, bin 27 çocuk için çeyrek altın ve bisiklet dağıtımı yapılırken, kurulan özel oyun parkında sihirbazlık ve çeşitli sahne gösterileri organize edildi.

“Çocuklarımızı güzel yetiştirmek için gece gündüz çalışıyoruz”
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, etkinlikte yaptığı konuşmada, çocuklara sünneti öğretmek, onları güzel yetiştirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, “Bugün yaşanan sorunlara baktığımızda, dünyanın geldiği sorunlara baktığımızda sünnetten uzaklaştıkça, mutsuz oluyoruz. Kur’an’dan uzaklaştıkça huzursuz oluyoruz. Sağlığımızı kaybediyoruz. O yüzden sevgili peygamberimiz güzel ahlaktır ve biz biliyoruz ki bu dünya büyük bir sınavdır. Bu sınavı geçip cennette buluşmak istiyoruz. Gaziantep’teki bütün belediye başkanlarımız; hayırda yarışıyor, güzellikte yarışıyor. Doğumdan ölüme yaşama dokunmada yarışıyor. Gönül belediyeciliğinde yarışıyor” dedi.
Çocukları hijyenik şartlarda, sağlıklı şehrin şartlarında sünnet ettiklerini ifade eden Başkan Şahin, “Hep birlikte çok güzel çalışma yapıldı. Sünnet çocuklarımıza hediyeleşmek sünnet dedik ve bisikletler hediye ediyoruz. Güle güle kullanın” şeklinde konuştu.

Vali Davut Gül’den çocuklara forma müjdesi
Gaziantep Valisi Davut Gül ise organizasyondan dolayı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkürlerini sunarak, “Bin 27 tane evladımız var. Bunların spor yapabilmeleri için Gaziantep spor formalarını da biz hediye edeceğiz, hayırlı uğurlu olsun. Sayın Fatma Şahin öncülüğünde Gaziantep’in spor şehir olması kültür şehri olması daha yaşanabilir bir hale gelmesi için sizlerle birlikte çalışıyoruz” ifadesini kullandı.
Eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de, bugün çok mutlu olduklarını dile getirerek, “Çocuklarımız için çok önemli bir adım atarak, güzel hayırlı bir günde beraberiz. Rabbim mürüvvetlerini göstersin, acılarını göstermesin, bahtları açık olsun. Ülkemizin, milletimizin İslam aleminin bahtı hep iyi olsun, sağ olun, var olun. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in öncülüğünde güzelliğe, mutluluğa tanık oluyoruz. Bir sünnetin ihyasını hep beraber görüyoruz. Yavrularımızın bu mutlu günlerini görüyoruz. Bisikletlerine de hayırla binsinler inşallah” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.