TÜMÜKLÜ: YAPABİLECEĞİMİZ ŞEYLERİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞTIK « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

16 Haziran 2024 - 16:13

TÜMÜKLÜ: YAPABİLECEĞİMİZ ŞEYLERİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞTIK

TÜMÜKLÜ: YAPABİLECEĞİMİZ ŞEYLERİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞTIK
Son Güncelleme :

05 Mayıs 2023 - 20:49

18 views

Gaziantep İhracatçı Mobilyacılar Birliği Derneği (GİMOB) Başkanı Ayşe Pınar Tümüklü, Oğuzeli Mobilya Sanayi Sitesi’ne bölgenin ilk Mobilya AVM’sini  yapacaklarını, bu AVM içerisinde de kuracakları ekolojik fabrika projesi ile  dünyada bir ilki gerçekleştireceklerini söyledi.

GİMOB 2022 yılı 3. Olağan Genel Kurul toplantısı Oğuzeli Belediyesi Konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya  Oğuzeli Belediye Başkanı  Mehmet Sait Kılınç, MHP milletvekili adayı Mustafa Bozgeyik  GİMOB üyeleri ve mobilyacı esnafı katıldı. 

Türkiye’de Oğuzeli’nin  mobilya merkezi olması yolunda büyük katkılar sağlayan Gaziantep İhracatçı Mobilyacılar Birliği Derneği’nin (GİMOB)  2022 yılı 3. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Genel kurul sonucunda mobilyacılar Ayşe Pınar Tümüklü ile yola devam etme kararı aldı.

BAŞKAN SAİT KILIÇ: OĞUZELİ DEĞER KAZANACAK

GİMOB Genel Kurulu’nda  konuşan Oğuzeli Belediye Başkanı M. Sait Kılıç, Oğuzeli Mobilya Sanayi Sitesi’nin kente değer katacağını belirterek “Gaziantep’te tek olacak olan bu proje Türkiye de de sayılı olacak. Şuna inanıyoruz ki burayla birlikte Oğuzeli Mobilya Kenti, Oğuzeli Mobilya Sanayi Sitesi ile birlikte ilçemiz çok büyük değer kazanacak. Gaziantep’imiz de kazanacak Türkiye’de kazanacak. Burada daha yeni, daha modern işyerlerinde işinizi icra etmeye başlayacaksınız ve bu bizim için çok önemli. Oğuzeli Gaziantep’e en yakın ilçe, üçüncü merkez ilçesi ama bir o kadar da gelişimi tamamlayamamış, gelişmemiş ilçelerimizden bir tanesi inşallah bu adımla birlikte Oğuzeli çok gelişmiş bir yer olacak. Bu adımla birlikte bir taraftan da sanayide gelişmiş olacağız. Bundan sonra ayakkabı ve terlik işletmeleri de bizim ilçe sınırlarımız içerisinde olacak. Oğuzeli ilçesi tarım şehri olması itibari ile aynı zamanda bir sanayi şehri de olma yolunda hızla ilerleyecek. Burası 1300 dönümlük bir alan birinci etapta 220 dönüm civarında bir yerleşim olacak. İkinci ve üçüncü etabımızda bu şekilde tamamlanacak. Bu genişlikte Kayseri’de yapılan Hatay’da yapılan Adana’da yapılan hiçbir Mobilya Sanayi Sitesi bu ölçekte büyük değil aynı zamanda lokasyon olarak çok önemli bir yerde. Yani havaalanına giden bir kişi 10 dakika sonra Mobilya Sanayi Sitesi’nde olacak. Bizimle birlikte bu yolculuğa başlayan ve daha sonra da bizimle birlikte yol arkadaşlığı yapan herkese teşekkür ediyorum. İlçemiz ve ülkemiz adına büyük bir katkı, büyük bir adım. Hayırlı olsun” diye konuştu.

TÜMÜKLÜ: YAPABİLECEĞİMİZ ŞEYLERİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞTIK

Genel Kurul ‘da konuşan  GİMOB Başkanı Ayşe Pınar Tümüklü, yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi.  Tümüklü  ‘’Mobilya sektörü çok güçlüdür. 2014 yılında GİMOB olarak bu yola çıktığımızda böyle projelerimiz yoktu ancak Gaziantep Mobilyacılar Odası ile birlikte görüşmeler gerçekleştirdik bir komite kuralım, genç arkadaşlarımız da bu komitelerde işler yapsın ve mobilya sektörünü bir yerlere taşıyalım diye karar almıştık. Daha sonra Mobilyacılar Odası bu kurala uymadı bunun üzerine Gaziantep Mobilya İhracatçılar Derneği’ni kurduk. Amacımız birlikteliği sağlamak, gelişmek ve büyümekti ancak işin içine girince anladık ki sektör çok dağınık yerlerde, herkes neredeyse kiralık dükkanlarda çalışıyor ve makineleşemiyordu. Bunun üzerine bu projeler için yapabileceğimiz şeylerin en iyisi için çalıştık, çalışıyoruz. Projelerimiz son sistem teknoloji ile hazırlanıyor. Birinci etap için bakanlık kredi verdi ve yüzde 70 oranında ödeme yapılacak dedi aynı zamanda 3 sene hiçbir ödeme alınmayacak dedi. Fakat geldiğimiz son nokta itibari ile bu yüzde 70’lik kredi yüzde yüz oranına çıktı ve 3 sene boyunca hiçbir ücret talep etmeden iş yeri sahiplerimiz dükkânlardan yararlanabilecek. Bu dükkanlar 1 buçuk sene içerisinde hak sahiplerine teslim edilecek. “ dedi.

EKOLOJİK FABRİKA PROJESİ İLE DÜNYADA BİR İLKE İMZA ATIYORUZ

AVM projelerinin  60 bin metre kare kapalı alanıyla, bölgenin ilk mobilya AVM’si olacağını belirten Tümüklü “ Hem yurt içi hem yurt dışı pazarıyla ve 3 katlı oluşuyla bölgenin nabzını tutacak ve sektörümüze katkısı büyük olacak. 150-300 ve 450 metre şeklinde 3 kategoriden oluşan dükkân modellerimiz mevcut. Bakanlığa sunduğumuz ekolojik fabrika projesi ile de oldukça ses getirecek. Bu ekolojik fabrika mobilya üretimine katkı sağlayacak, kendi enerjisini üretecek, mobilya yapımında çıkan fazla talaş atıklarıyla da topraksız sera üretebilecek. Bu proje Dünya da ilk ve tek bunu da belirtmek isterim. Çatılarda her dükkân için ayrı ayrı güneş enerji alanı bırakıldı ve bu sayede isteyen kendi enerjisini kendisi üretebilecek. Etaplarımızın projeleri hayata geçmek üzere çok az kaldı. Ben bu yolda bizimle olan ve bizde emeği büyük olan Oğuzeli Belediye Başkanımız M. Sait Kılıç’a sonsuz teşekkür etmek istiyorum’’ şeklinde konuştu.   GÜLBURCU ERMAYASI

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.