VALİ GÜL: GAZİANTEP OLARAK BÜYÜK BİR AFET YAŞADIK « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

21 Haziran 2024 - 20:11

VALİ GÜL: GAZİANTEP OLARAK BÜYÜK BİR AFET YAŞADIK

VALİ GÜL: GAZİANTEP OLARAK BÜYÜK BİR AFET YAŞADIK
Son Güncelleme :

12 Nisan 2023 - 17:56

12 views

Gaziantep Valiliği ile Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği arasında  Nurdağı İlçesi Kurudere Mahallesinde yapılacak 21 derslikli Çelik Okul yapımı için protokol imzalandı. Valilik Fuaye Salonunda imzalanan protokol ile depremde zarar gören okullarda eğitim gören çocukların eğitim hayatlarına geri dönmeleri hedefleniyor.  

Gaziantep Valiliğinde düzenlenen Protokole Vali Davut Gül, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ceren Uğurluer ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Metin Kılıçparlar katıldı.

VALİ GÜL: GAZİANTEP OLARAK BÜYÜK BİR AFET YAŞADIK

Protokolde konuşan Vali Davut Gül; “Gaziantep olarak büyük bir afet yaşadık. Kurtuluş Savaşı’ nda 6317 şehidimiz olmuştu. Bu depremde de 4000’ ne yakın vatandaşımızı kaybettik. Yüz yılda bir, bir şehrin başına gelebilecek en büyük felaketi yaşadık. Empati Derneğimizle aslında 6 ay önce üçüncü okulun protokolünü imzalamıştık. Deprem nedeniyle sahada olabildiğince katkı sunmaya gayret etti Şimdi de çocuklarımız için 21 derslikli Çelik Okul yapacaklar. Başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” sözlerini kaydetti.

UĞURLUER: “AFET BÖLGESİNİN İLK KALICI İLKOKUL VE ORTAOKULUNU YAPIYORUZ”

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ceren Uğurluer konuşmasında; “ Zor zamanlar geçirdiğimiz şu günlerde süreci dayanışma ve yardımlaşma ile atlatacağımıza inanıyoruz. Bu kapsamda iyileşme sürecimizin de birlikte olması gerekiyor. Nurdağı İlçemiz en ağır hasarı alan bölgemiz. Afet bölgesinin ilk kalıcı ilkokul ve ortaokulunun yapımı protokolünü imzalıyoruz. Ailemiz genişliyor. Biz Empati Derneği olarak meselenin sadece okul yapmak olmadığını, bu okullarda eğitim gören çocuklarımızın iyi oluş hali için çalışmanın görevimiz olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda protokolümüzün hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından imzalar atıldı ve protokol, fotoğraf çekimi ile son buldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.