VATANDAŞTA HAKLI, SAĞLIK ÇALIŞANIDA « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

14 Nisan 2024 - 11:07

VATANDAŞTA HAKLI, SAĞLIK ÇALIŞANIDA

VATANDAŞTA HAKLI, SAĞLIK ÇALIŞANIDA
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2022 - 10:40

29 views

Gaziantep’te sağlık yatırımları her geçen gün artarken, vatandaşların büyük bir bölümü hastanelerden randevu almada güçlük çekiyor. Özellikle diş hastanelerinin yanı sıra yan dallara randevu almak neredeyse imkansız hale geldi.

 Gaziantep’te sağlık yatırımları hız kesmeden devam ederken, vatandaşlar randevu almada güçlük çekiyor. Randevusu olmadığı için devlet hastanelerinde  muayene olamayan vatandaşlar sıkıntı yaşarken, ekonomik kriz yüzünden de  özel hastanelere gidemiyor.

MHRS randevu sistemine her gün giriş  yapmalarına rağmen bir türlü randevu alamadıklarını dile getiren vatandaşlar “ Özellikle diş hastanelerine randevu alamıyoruz. MHRS sisteminde diş hekimi ve hastane seçmememize rağmen yine sıra alamıyoruz. Yetkililer lütfen buna bir çözüm üretsin istiyoruz.” diye konuştular.

VATANDAŞTA HAKLI, SAĞLIK ÇALIŞANIDA

Vatandaşında sağlık çalışanında  kendi açısından haklı olduğunu belirten vatandaşlar ”Burada sistemsel bir sorun var. Bu sorunun ortadan kaldırılması lazım. Doktor veya sağlık çalışanları belli bir kapasitede çalışıyor. Bun üzerine çıkamıyor. Biz vatandaşlarda tedavilerimizin yapılması için randevu almaya çalışıyoruz. Randevu alamayınca da kızıyoruz. Sağlık çalışanı ne yapsın vatandaş ne yapsın.” diye konuştular.

ŞEHİR HASTANESİ BİR AN ÖNCE YAPILMALI

Gaziantep’teki şehir hastanesinin bir an önce yapılmasını isteyen vatandaşlar “ Şehir hastanesi tamamlanırsa belki randevu almak dolayısıyla tedavi olmak kolaylaşır. Buranın bir an önce yapılmasını istiyoruz.” Dediler.

PARA YOK ÖZELE GİDEMİYORUZ

Ekonomik sıkıntılar yüzünden özel hastanelere gidemediklerini  anlatan vatandaşlar “ Devlette randevu alamıyoruz. Özele de paramız yok. Özele gitsek  muayene ücreti, film ve tahlil farkları derken  en az 500 TL’den aşağı çıkamıyoruz.  Aldığımız emekli maaşı ve asgari ücret buna yetmez. Bu anlamda  sistemsel bir çözüm istiyoruz” dediler. •AYSUN GÜRLEK

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.