VİLLANIN YOLUNU ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NE AİT İŞ MAKİNALARI MI ? AÇTI. « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

18 Nisan 2024 - 00:10

VİLLANIN YOLUNU ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NE AİT İŞ MAKİNALARI MI ? AÇTI.

VİLLANIN YOLUNU ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NE AİT İŞ MAKİNALARI MI ? AÇTI.
Son Güncelleme :

25 Ekim 2022 - 21:30

104 views

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kardeşi Dr. Beyhan Tahmazoğlu’nun Zeugma antik kenti bitişiğine yaptırdığı villa, ulusal medyada büyük eleştiri alırken, sit alanına villa yapılması ve göz yumulması  ‘Akıl tutulması’  olarak değerlendirildi. Öte yandan kaçak villaya giden yolların,  Şahinbey Belediyesi’ne ait iş makinaları  tarafından açıldığı ise gelen iddialar arasında yer alıyor.

Türkiye’deki ulusal  gazete ve televizyon kanalları, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kardeşi Dr. Beyhan Tahmazoğlu’nun Zeugma antik kenti bitişiğine yaptırdığı villayı gündemlerine taşıdılar. Özellikle FOX TV’de ilker Karagöz’ün sunduğu  Çalar Saat proğramında, ODA TV’de  ve  HALK TV’de olaya geniş yerildi. Ayrıca  Korkusuz ve Sözcü gazeteleri de olayı manşetlerine taşıdı.

VİLLANIN YOLUNU ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NE AİT İŞ MAKİNALARI MI ? AÇTI.

Bu arada Fırat Nehri kıyısındaki Zeugma Antik kenti yakınlarında yapılan kaçak villanın yapımı için özel yol açıldığı tespit edilirken, bu yolun Şahinbey Belediyesine ait iş makinaları tarafından açıldığı ve şoförlere özel mesai yazıldığı gelen iddialar arasında yer alıyor.

O VİLLA YIKILACAK

Edinilen bilgiler göre yapılan villanın yıkımı için Tahmazoğlu’na süre verildiği, aksi taktirde Nizip Belediyesi tarafından yıkılacağı öğrenildi. Olayla ilgili olarakta Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacağı dile getirildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.