YENİ BAŞKAN MAHMUT HAZ OLDU « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

24 Temmuz 2024 - 16:03

YENİ BAŞKAN MAHMUT HAZ OLDU

YENİ BAŞKAN MAHMUT HAZ OLDU
Son Güncelleme :

16 Mayıs 2022 - 22:22

19 views
Şanlıurfa Dernekleri Federasyonu’nda (ŞANFED) altı ay federasyon başkanlığı görevini yürüten Suruçlular Derneği Başkanı Nebi Kaplan, Başkanlığı ŞANDER Başkanı Mahmut Haz’a devretti.
Dönüşümlü Başkan ve Başkan vekilliği sistemine geçen Şanlıurfa Dernekleri Federasyonu’nda (ŞANFED) altı ay federasyon başkanlığı görevini yürüten Suruçlular Derneği Başkanı Nebi Kaplan, Başkanlığı ŞANDER Başkanı Mahmut Haz’a devretti.
Devir teslim töreninde konuşan ŞAN-FED yeni dönem başkanı Mahmut Haz, Federasyonun amacının birlik, beraberliği sağlamak olduğunu belirterek, 6 aylık dönemde ellerinden gelenin en
YENİ BAŞKAN MAHMUT HAZ OLDU
Gaziantep’te faaliyet gösteren ve Şanlıurfalıları temsil eden 6 (altı) derneğin oluşumu ile kurulan Şanlıurfalılar Federasyonu (ŞANFED) bayrak değişimi gerçekleşti. Federasyon 20 Eylül 2020 tarihinde dönüşümlü Başkan ve Başkan vekilliği sistemine geçmişti. ŞAN-FED’in ilk dönem yönetim kurulu başkanlığına Birecikliler Dernek Başkanı Atilla Gülsoy seçilmişti. Altı ay federasyon başkanlığı görevini yürüten Gülsoy tüzük gereği Başkanlığı Halfetililer Dernek Başkanı Nihat Arslan’a devretmişti. Arslan’dan görevi devralan Suruçlular Derneği Başkanı Nebi Kaplan da başkanlık görevini ŞANDER Başkanı Mahmut Haz’a devretti.
Devir teslim törenine; Birecikliler Derneği Başkanı Bülent Çekilmez, Halfetililer Derneği Başkanı Nihat Arslan, Kendirciler Derneği Başkanı Mehmet Kendirci, Gaziantep Şanlıurfalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANDER) Başkanı Mahmut Haz, Suruçlular Derneği Başkanı Nebi Kaplan, Bozovalılar Derneği Başkanı Ahmet Dinçoğlu ve derneklerin yönetim kurulu üyeleri katıldı.
BAYRAĞI DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ
Devir teslim töreninde konuşan Gaziantep Şanlıurfalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANDER) ve ŞAN-FED yeni dönem başkanı Mahmut Haz, federasyon başkanlığının bir yük olamadığını aksine bunu görev olarak kabul ettiklerini belirterek, “6 aylık dönemde hemşehrilerimize elimizden gelen hizmetin en iyisini yaparak, devraldığımız bayrağı daha da ileriye taşıyacağız” dedi.
GAZİANTEP’TE 600 BİN ŞANLIURFALI NÜFUSU VAR
Nebi Kaplan’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Haz, “Federasyonumuzun amacı birlik, beraberliği sağlamaktır ama bunun yanında temsilde adaleti sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Gaziantep’te 600 bin Şanlıurfalı nüfusu var. Yetkililer TÜİK rakamlarına göre kentte 300 bin nüfus olduğunu söylüyor. Tamam da bu 300 bin nüfus sadece Şehitkâmil ve Şahinbey bölgesinde Nizip, İslahiye, Oğuzeli, Karkamış, Araban gibi kırsal ilçelerde de Şanlıurfalı yaşıyor. Yapılan 2018 seçimlerinde Şanlıurfa’da ikameti olan ancak Gaziantep’te yaşayan 134 bin kayıtlı seçmen olduğu belirlendi. Bu nüfusu 4 ile çarptığımızda yine 500 bin nüfusu geçiyor. Bizler bu 600 bin hemşehrimizi temsil etmek için gayret göstereceğiz. Onun için bundan sonraki mücadelemiz ilk önce birlik ve beraberliği sağlamak olacaktır. Her şeyden önce birbirimizi benimseyeceğiz ve birbirimize değer vereceğiz. Birlik ve beraberliğimizi sağlayarak bu kentte hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.
ŞAN-FED HİZMET BİNASI MÜJDESİ
Yeni ŞAN-FED hizmet binası müjdesini veren Haz, “ŞAN-FED hizmet binası için yeni yer bulmuştuk. İnşaatına başlayacaktık bir aksilik çıktı. O yüzden başka bir yere başvurduk ve yeni arsayı en kısa sürede alıp, inşaatına başlayacağız. Yeni hizmet binamızı güzel ve geniş bir toplantı salonu, dernek başkanlarımıza ayrı ayrı odalar yaparak güzel bir hizmet binasını federasyonumu kazandıracağız. Bu hizmet binası bütün Şanlıurfalılara ait olacak” dedi.
ŞANLIURFALILARI EN GÜZEL ŞEKİLDE TFEMSL ETTİK
ŞAN-FED başkanlığını devreden Suruçlular Derneği Başkanı Nebi Kaplan da, 6 aylık dönemde ellerinden geleni fazlasıyla yapmaya çalıştıklarını belirterek devraldıkları bayrağı daha ileriye taşımak için mücadele ettiklerini belirtti. Kaplan, “Şanlıurfalıları bu kentte en güzel bir şekilde temsil etmeye çalıştık” dedi. 6 aylık dönemde yaptıkları hizmetleri anlatan Kaplan, “Biz hem doğduğumuz hem doyduğumuz yer olan Şanlıurfa ve Gaziantep için hizmet etmeye çalıştık ve etmeye de devam edeceğiz” dedi. Federasyonda emeği olan herkese teşekkür ederek, ŞAN-FED yeni dönem başkanlığına seçilen ŞANDER başkanı Mahmut Haz’a başarılar dileyen Kaplan, görevi devralan başkanımıza ve federasyonumuza her türlü desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.
DESTEK BEKLİYORUZ

Devir teslim töreninde konuşan ŞAN-FED kurucu genel sekreteri Mehmet Erdoğan ise, “Önemli olan birlik ve beraberliğimiz. Federasyonumuz Gaziantep’teki Şanlıurfalıların birlik ve beraberliği açısından çok önem arz ediyor. Burada hepimize ciddi görevler düşüyor. Onun için maddi ve manevi herkesin federasyona destek vermesini istiyoruz” diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.