YURT DIŞINA  MI ? KAÇTI « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

20 Haziran 2024 - 22:25

YURT DIŞINA  MI ? KAÇTI

YURT DIŞINA  MI ? KAÇTI
Son Güncelleme :

21 Şubat 2023 - 19:18

41 views

Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden 15  gün geçerken, yıkılan binaların müteahhitlerinin siyasilerle kirli  ilişkileri yavaş yavaş ortaya çıkıyor

Depremin  haritadan sildiği  Nurdağı İlçesi’ndeki binaların  büyük bir bölümünün yapan ve MHP Gaziantep Milletvekili  Doç. Dr. Muhittin Taşdoğan’ın yakın akrabası  olan AKP’li belediye meclis üyesi   müteahhit Yunus Kaya, sırra kadem bastı. Depremzede vatandaşlar  “ Siyasi güçlerini kullanıp bize mezar yapacaklarını nereden bilebilirdik. Kurtla avlanıp kuzu ile yas tuttular” şeklinde tepki gösterdiler.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde onlarca kişinin öldüğü site ve apartmanların müteahhidinin, AKP’li belediye meclis üyesi Yunus Kaya olduğu ortaya çıktı. Kaya’nın aynı zamanda belediyenin imar komisyonunda görev aldığı dile getirildi.

10 BİN 579 BİNANIN  4 BİN 787’Sİ  YIKILACAK

Gaziantep’in Nurdağı ilçesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan  hasar tespit çalışmalarında en fazla yıkımım olduğu ilçe olarak kayıtlara geçti. Nurdağı ilçesi’nde  10 bin 579 binada hasar tespit incelemesi  gerçekleştirildi. Bunun  4 bin 787’si  acil yıkılacak, ağır hasarlı, yıkık olarak tespit edildi.

YURT DIŞINA  MI ? KAÇTI

Gaziantep’in Nurdağı İlçesi’ndeki binaların büyük bir bölümümü yapan MHP Gaziantep Milletvekili  Doç. Dr. Muhittin Taşdoğan’ın yakın akrabası , AKP’li belediye meclis üyesi   müteahhit Yunus Kaya, sırra kadem bastı. Nerde olduğu  bilinmeyen Yunus  Kaya’nın yurt dışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde  duruluyor.

 BELEDİYE BAŞKANLARI VE  SİYASİLERLE  YAKIN İLİŞKİLERİ VAR

Bir çok siyasilerle çok yakın ilişkileri olduğu belirtilen  Yunus Kaya’nın, siyasi nüfuzunu kullanarak  bir iş yaptığı, ihalelere katıldığı, ve yaptığı binaların yeteri kadar denetlenmediği iddialar arasında yer alıyor. MHP Gaziantep Milletvekili  Doç. Dr. Muhittin Taşdoğan, AK Parti  Gaziantep eski milletvekili Şamil Tayyar ve  Nurdağı Belediye Başkanı AKP’li Ökkeş Kavak başta olmak üzere iktidar koalisyonu partilerinden pek çok isimle yakınlıkları olduğu öğrenildi.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde bulunan Yunus Kaya Apartmanı, CCK Apartmanı ve Yaşam Konutları Kahramanmaraş depreminde yıkılan binalar arasında yer alırken,  bu üç yapı da  inşaat, akaryakıt, eğitim ve ulaştırma alanlarında faaliyet gösteren CKK Grup tarafından çok yakın tarihlerde inşa edilmişti.

CCK Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Kaya, 2020 yılında da Nurdağı Belediye Başkanı ve Yardımcısı’yla gerçekleştirdiği doğum günü kutlaması ve “dolarlı doğum günü pastası” ile gündem olmuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.