Adrese dayalı hasar sorgulama « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

16 Haziran 2024 - 16:18

Adrese dayalı hasar sorgulama

Adrese dayalı hasar sorgulama
Son Güncelleme :

13 Şubat 2023 - 13:53

21 views

Buna göre hem bakanlık internet sitesi hem de e-Devlet Kapısı sistemleri üzerinden il, ilçe ve mahalle bilgilerini girerek numaraları iletilen binaların hasar durumunu görebiliyorsunuz. Ağır hasarlı, az hasarlı, hasarsız gibi tanımlarla binaların durumu ifade ediliyor. Hasarsız ve az hasarlı binalara giriş yapılabilecek. 

Hasar tespit çalışmalarının bir yandan da devam ettiğini anlatan Bakan Kurum, “Bu tespitler yapılmadan kesinlikle binalara girilmemesi gerektiğini belirtmek istiyorum. Ağır orta ve yıkılmış binalara girilemez. Az hasarlı ve hasarsız binalara da tespit çalışmaları bittikten sonra kullanabileceğini ifade etmek istiyorum” dedi.

Konut seferberliği 

Gaziantep’te yaptığı açıklamalarda ‘depremden etkilenen illerde Cumhuriyet tarihinin en büyük konut seferberliğini başlattıklarını’ da duyuran Bakan Kurum, şunları söyledi:

“Depremin etkilediği 10 ilimizde Cumhuriyet tarihimizin en büyük afet konut projesini inşallah TOKİ üzerinden başlatacağız. Yeni afet konutlarının kurulumu için gerek zemin etütleri gerek bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda çalışıyoruz. En kısa sürede tamamlayıp vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Bir dakikayı bile önemsiyoruz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.