Almanya’da depremzedeler için vize kolaylığı talebi « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

20 Haziran 2024 - 21:12

Almanya’da depremzedeler için vize kolaylığı talebi

Almanya’da depremzedeler için vize kolaylığı talebi
Son Güncelleme :

13 Şubat 2023 - 13:53

18 views

Sosyal Demokrat Parti (SPD) milletvekili Macit Karaahmetoğlu, Alman haber ajansı dpa’ya yaptığı açıklamada, Almanya’da yaşayan pek çok kişinin, akrabalarını yanlarına almak için kendisine başvurduğunu belirterek bu tür kişilere kısa sürede bürokratik olmayan yollarla yardımcı olunması gerektiğini söyledi.

‘DAYANIŞMA VE İNSANLIK SEMBOLÜ OLUR’

Geçici oturum için vize işlemlerinin kolaylaştırılması çağrısı yapan Karaahmetoğlu, “Bunun için tek koşul, Almanya’daki akrabaların gelecek kişinin geçim masraflarını üstlenmeyi taahhüt etmesi olmalı” dedi.

Türkiye-Almanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanvekili Macit Karaahmetoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da aynı çağrıyı yineleyerek depremzedelerin Almanya’da bürokratik olmayan, kısa sürede sonuçlanan bir şekilde geçici olarak akrabalarının yanına gelebilmeleri için çözüm bulunmasını istedi. Karaahmetoğlu, “Bu, gerçek bir dayanışma ve insanlık sembolü olur” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRDünya Türkiye için yarışıyor! Haberi Görüntüle

Almanya Dışişleri Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada Türkiye ve Suriye vatandaşları için deprem sonrasında da vize uygulamasının sürdüğünü, ancak vize işlemlerinde özel koşulların ve ağır insani durumun da dikkate alındığını bildirmişti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.