BEKÇİ ALIMI BAŞVURU EKRANI 2022: Bekçilik başvurusu ne zaman bitiyor? Polis Akademisi 3 bin 250 bekçi alımı başvuru şartları neler, sınav ücreti ne kadar? « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

16 Temmuz 2024 - 22:16

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU EKRANI 2022: Bekçilik başvurusu ne zaman bitiyor? Polis Akademisi 3 bin 250 bekçi alımı başvuru şartları neler, sınav ücreti ne kadar?

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU EKRANI 2022: Bekçilik başvurusu ne zaman bitiyor? Polis Akademisi 3 bin 250 bekçi alımı başvuru şartları neler, sınav ücreti ne kadar?
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2022 - 13:27

20 views

Polis Akademisi 3 bin 250 bekçi alımı başvuru sürecini başlattı. 40 ilde yapılacak alımlara ilişkin başvuru kılavuzu paylaşıldı. Başvuruların ardından ise adayların gözü bekçilik sınav tarihlerinde. Peki, bekçi alımı başvurusu ne zaman bitiyor?

BEKÇİ ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN BİTİYOR?

2022 yılı için Çarşı ve Mahalle Bekçiliği giriş sınavı başvuruları 28 Nisan’da başladı. Süreç, 13 Mayıs 2022 tarihinde saat 17.00’te son bulacak. Başvurular ise https://pa.edu.tr adresi üzeründen alınacak.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,b) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,c) En az 167 cm boyunda olmak,d) Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak,e) Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde son bir yıl veya daha fazla süredir ikamet ediyor olmak,f) Askerlik ödevini bitirmiş olmak,g) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (28.04.2004 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (28.04.1992 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak,h) Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,i) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,j) Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,k) Memuriyete engel bir hali bulunmamak,l) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,m) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,n) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,o) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,p) Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,q) Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,r) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,s) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

BEKÇİLİK SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

İnternet üzerinden ön başvuru yapacak adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 340 TL, 13 Mayıs 2022 saat 17.00’ye kadar sınav başvuru ücretleri kılavuzda belirtilen banka hesaplarına yatırılacak.

Bekçilik sınav tarihleri ise henüz belli değil. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından açıklanması bekleniyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.