Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Togg’da fiyat ve ön sipariş için tarihi belli oldu « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

18 Nisan 2024 - 15:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Togg’da fiyat ve ön sipariş için tarihi belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Togg’da fiyat ve ön sipariş için tarihi belli oldu
Son Güncelleme :

30 Ekim 2022 - 14:08

25 views

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg’un fabrikası bugün Bursa’nın Gemlik ilçesinde banttan indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi günde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle: Bu anlamlı günde tek yürek olduğumuz tarihi bir açılışta buluşmamız nasip eden rabbime hamd semalar ediyorum. Millet olmak demek ortak bir geleceğe birlikte yönelmek demektir. Togg ortak bir hayali kurmayı bize yaşatan projenin adıdır. 60 yıllık hayalin gerçeğe dönüşüne şahitlik ediyoruz. Bir tarafta kırmızı bir tarafta ise beyaz.

“TÜRKİYE YÜZYILI’NIN İLK FOTOĞRAFI TOGG”

Dün Ankara’da cumhuriyetin yeni asrına damga vuran Türkiye’nin Yüzyılı müjdesini milletimizle paylaştık. İşte Türkiye Yüzyılı’nın ilk fotoğrafı burada. Kimileri Togg’u akıllı cihaz olarak tarif ediyor. Ülkemizin dört bir yanından ve dünyanın çeşitli yerlerinden Togg’un başarısı için dua eden herkese teşekkür ediyorum. 85 milyonun ortak gururudur. Binlerce yıllık kadim bir geleneğin mirasçısı olarak bize yakışan budur. Biz dünyayı değiştiren öncülerin torunlarıyız. Bunun için bize küçük düşünmek asla yakışmaz. Bizim vizyonumuz geniş, inancımız tamdır.

Togg, ülkemizin güçlü yarınları için bu ortak hayali kurmanın tadını hepimize yaşatan projenin adıdır

“ÇILGIN TÜRKLER GELİYOR DİYECEKLER”

Milli teknoloji hamlemizin rehberliğinde elde ettiğimiz başarıları görüp yüreği sevinçle dolmayan var mı? Togg bütün bu modelleri ile Avrupa yollarına girdiği zaman tutuşacaklar. Çılgın Türkler geliyor diyecekler. Bu günlere kolay gelmedik. Gece-gündüz çalıştık, bilime araştırmaya öncelik tanıdık.Tayfun füzeleri atılmaya başladı, Yunan hemen televizyon yayınlarında, gazetelerinde Tayfun onların gündemine girdi. Daha durun bakalım bunun arkası gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan banttan ilk inen yerli otomobilin koltuğuna geçti. Aracın anahtarı Hisarcıkloğlu tarafından Erdoğan’a teslim edildi. Araç Külliye’de sergilenecek.

Seri üretim bandından indirip, sizlerin huzuruna çıkardığımız bu ilk araçla 60 yıllık hayalin gerçeğe dönüşüne şahitlik ediyoruz

“FABRİKA NEREDE DİYORDUNUZ? İŞTE BURADA”

Siz fabrika kurulmuyor diye ortalıkta dolaşanlara itimat etmeyin. Salgın, Avrupa ve Asya’daki tedarik zincirlerini sarsarken biz yatırım yapıyorduk. Togg dünyanın birçok ülkesinde yolları süsleyecek. Yerli ve milli bir otomobil markasına sahip olmamak milletçe yüreğimizi hep sızlatıyordu. Biz yerli otomobil üretmek intihardır diyenleri gördük. Ülkemizin önde gelen sanayicileri ve iş insanları bir araya gelerek bu projeyi başlattı. Dudak bükenler oldu. İlk tanıtımda hani bunun fabrikası diyerek alay edenler vardı. İşte fabrika burada. Fabrika işte burada; Bursa Gemlik’te. 

Siz ‘Fabrika kurulmuyor’ diye ortalıkta dolaşanlara itibar etmeyin. Bugün Türk sanayicisi fabrika kuracak arsa bulabilmek için birbiriyle yarışıyor.

Bu tesiste test merkezi geliştirme merkezi var, yönetim merkezi var. Test pisti de var. 2030’a kadar üretilecek 1 milyon adet araç ile milli gelirimiize katkı sağlayacağız. Hala yapamazsınız, üretemezsiniz diyenler varsa şu otomobillere iyi baksın. 

BANKALARA TOGG ÇAĞRISI

Madem bu otomobil Türkiye’nin otomobili olacak elinizi taşın altına koymanın zamanı geldi. İlk otomobili satın alma siparişini firmamıza iletiyorum. Bu kadar huzur içinde araç kullanmak bütün alıcılarını rahatlatacaktır. Vatandaşlarımızın merak ettiği konular var. Batarya konusuna açıklık getireyim. Lityum bataryasının üretimi için bir firma ile anlaşıldı.

TOGG NE ZAMAN YOLLARDA OLACAK?

2023’ün ilk çeyreğinin sonunda yollarımızda göreceğiz. Diğer bir konu da vatandaşlarımızın Togg’a nasıl sahip olacağı. Yeni nesil bir araç olan Togg aracısız olarak vatandaşlarımızla buluşacak. Satış işini dijital ve fiziksel olarak bireştirip çözmeye karar verdi. Vatandaşlar şubat ayında ön sipariş verebilecek. Ön sipariş şartları vakti geldiğinde açıklanacak

Togg’un fiyatı piyasa şartları ile beraber tespit edilecek, babayiğitler ile karar vereceğiz. Bugünden ilan etmek hem doğru hem mümkün değildir. Sanıyorum ön satışın başlayacağı şubat ayında Togg’un fiyatı da açıklanacaktır.

Togg gibi asırlık bir projeyi hayata geçirirken bir kez daha tüm kalbimizle ‘Yaşasın Cumhuriyet’ diyoruz.

TOGG CEO'su Karakaş'tan fiyat ve kapasite açıklaması

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTOGG CEO’su Karakaş’tan fiyat ve kapasite açıklamasıHaberi Görüntüle

Türkiye'nin yerli otomobil hayali gerçek oldu

Erdoğan, ‘İlk taliplisi benim’ demişti! Türkiye’nin yerli otomobil hayali gerçek olduHaberi Görüntüle

Bakan Yardımcısı Kacır'dan flaş açıklama

TOGG ilk kimlere verilecek? Bakan Yardımcısı Kacır’dan flaş açıklamaHaberi Görüntüle

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.