Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yaralı madencilere ziyaret « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

18 Nisan 2024 - 14:31

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yaralı madencilere ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yaralı madencilere ziyaret
Son Güncelleme :

17 Ekim 2022 - 8:47

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’daki maden kazasında yaralanan madencileri ziyaret etmek üzere İstanbul’da Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne gitti. Madencilerin durumuyla ilgili doktorlardan bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaralı yakınlarına da geçmiş olsun dileğini iletti.

Bartın’daki maden faciasında yaralanan 11 madenciden 6’sı Sağlık Bakanlığına bağlı iki ambulans uçakla İstanbul’a getirilmişti. Yaralı madencilerin tedavileri Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde devam ederken, yakınları da endişeyle beklemeye devam ediyor. Hastane yönetimi refakatçi ailelerin dinlenmesi için özel bekleme ve dinlenme odaları hazırlatıp, ailelere bilgi verdi. Ailelerden edinilen bilgiye göre Sağlık Bakanlığı tarafından psikososyal destek ekibi de ailelerin yanından ayrılmıyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: UMUTSUZ DEĞİLİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde maden kazasında yaralanan işçileri ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanede hastaların durumu ile ilgili bilgi alırken hasta yakınları ile de görüştü.

Ziyaret sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

6 yaralımız ambulans uçakla buraya getirildiler. Bunların içerisinde 5 tanesinin durumu biraz ağır, bir tanesinin şu anda şuuru açık. Kendisiyle sohbet ettik, diğerlerinin yanına girmedik, dışarıdan gördük. Doktorlarımız bizlere gerekli bilgileri verdiler. Yapılması gerekli olan tüm müdahaleleri doktorlarımız, ilgili birimler hangileriyse onları da devreye sokmak suretiyle yapıyorlar. Umutsuz değiliz, ameliyatı yapılmış olanlar şu anda daha iyi durumdalar. Tabii entübe vaziyette olanlar var. Dua edelim, inşallah doktorlarımız 24 saat yanlarındalar, yapılması gerekenleri yapıyorlar. Çam ve Sakura Hastanemiz dünyada fiziki imkanlar olarak tüm imkanlara sahip.

Doktorlarımız bu noktada çok güçlü durumdalar. İşin yanık cerrahiden tutun, diğer anestezi, enfeksiyon tüm bunlara varıncaya kadar bu hastanemizde mevcut. Gördüğünüz gibi tüm yakınları, akrabaları burada adeta bir ev sahipliğini en güzel şekilde yapmanın gayreti içindeler. Yeme içme, yatırma her şey, şu anda hastanemizde yapılıyor. Amasra’daki defin konularını şu anda bakan arkadaşlarım sürdürüyorlar. İnşallah dualarımızla da buradaki 6 kardeşimiz inşallah hayırlısıyla sağlığına kavuşup, onları Amasra’ya geri göndereceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRMaden ocağındaki faciada son durum: Alan kapatıldıHaberi Görüntüle

Maden şehidi Okan Akgül'ün minik kızından yürek yakan veda

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRMaden şehidi Okan Akgül’ün minik kızından yürek yakan vedaHaberi Görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRYaralı madenci için hastane kapısında bekleyiş: Bu acı anlatılamaz, çok kötü bir durumHaberi Görüntüle

Twitter hesabından paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bartın’daki maden kazasında yaralanan madenci kardeşlerimi tedavilerinin sürdüğü Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde ziyaret ettim. Rabbimden tüm yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.