Discord Giriş: Discord Nedir ve Nasıl Kullanılır? « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

18 Nisan 2024 - 18:25

Discord Giriş: Discord Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Discord Giriş: Discord Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Son Güncelleme :

18 Eylül 2022 - 11:09

27 views

Oyun ve oyuncular baz alınarak geliştirilen ve günümüzde 140 milyon aktif ve 300 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan Discord sesli, görüntülü ve yazılı olarak iletişim imkanı sağlıyor. Toplantı, arkadaşlar arası ve oyun oynarken anlık haberleşmeyi kolaylaştıran Discord’u kullanabilmek için yeni kayıt açılması gerekiyor.

Discord Giriş

Discord’u aktif bir şekilde kullanabilmek için öncelikle kayıt olamk gerekiyor. Bunun için;

Discord üye olmak için discordapp.com/register sayfasını ziyaret edin.Açılan sayfa üzerinde yer alan “E-Posta”, “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” alanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz.Daha sonrasında Discord üyelikleri kontrol edebilmek ve geçersiz, robot üyelikleri engellemek adına koymuş olduğu onay sistemini geçerek gerçek bir kullanıcının hesap oluşturduğunun onayını verin.Oluşturduğunuz hesap bilr birlikte Discord’a giriş yapın.

Discor Nedir?

Discord programı aslında bir sohbet programıdır. Bu uygulama ile değişik insanlarla internet üzerinden sesli ya da yazılı olarak iletişim kurmak mümkündür. Discord özellikle çevrimiçi oyun oynayan kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu uygulama ile görüntülü konuşma yapmak da mümkündür. 

Discord Nasıl Kullanılır?

Discord uygulamasını kullanabilmeniz için öncelikle uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. İndirme işlemini gerçekleştirdikten sonra uygulamayı kurmanız ve gerekli ayarları yapmanız gerekir. Daha sonra dilerseniz bir sunucu bulabilir ya da kendi sunucunuzu oluşturabilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra arkadaşlarınızı davet ederek konuşmaya başlayabilirsiniz. 

Discord uygulamasında sunucular üzerinden konuşmalar ve yazışmalar yapılmaktadır. Eğer bir toplulukla ya da arkadaşınızla iletişim kurmak istiyorsanız bunun için bir sunucuya bağlanmanız gerekmektedir. Dilerseniz ücretsiz bir şekilde kendiniz bir sunucu kurabilirsiniz ya da var olan sunucular üzerinden iletişiminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Sunucular herkese açık olabilir ya da özel yapılabilir. Bu tamamen isteğe bağlı bir durumdur. Herkese açık olan sunuculara tıklayarak kolaylıkla girilebilir. Özel olan sunuculara ise davetiye kodu ile girilmektedir. 

Sunucu kurduğunuz zaman sesli veya yazılı iletişimler için farklı odalar oluşturma imkanınız bulunmaktadır. 

 

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.