Lerzan Mutlu’ya Seren Serengil ve annesine hakaretten ceza! « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

18 Nisan 2024 - 14:28

Lerzan Mutlu’ya Seren Serengil ve annesine hakaretten ceza!

Son Güncelleme :

30 Eylül 2022 - 13:38

28 views
Lerzan Mutlu’ya Seren Serengil ve annesine hakaretten ceza!

Lerzan Mutlu’nun 2020 yılında sosyal medya hesabı üzerinden Seren Serengil ve annesine yönelik hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle ‘Zincirleme şekilde sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret’ suçundan 4 yıl 1 aya kadar hapis talebiyle yargılandığı davada karar çıktı. Anadolu 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya; sanık Lerzan Mutlu ile müştekiler Seren Serengil ve annesi Nevin Teoman katılmazken, avukatları salonda hazır bulundu.

“HAKARETİN MUHATABI MÜVEKKİLİM VE KIZIDIR”

Duruşmada söz alan müşteki Nevin Teoman’ın avukatı, “Hakaretin muhatabının müvekkilim ve kızı olduğu açıktır” diyerek, Lerzan Mutlu’nun cezalandırılmasını istedi. Sanık avukatı ise “Müvekkilin beraatini talep ederiz. Müvekkilimin yaptığı paylaşımın muhatabı müştekiler değildir ve bu iddia da ispatlanamamıştır. Dosyada atılı suçun işlendiğine dair somut delil bulunmamaktadır” dedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme, Lerzan Mutlu hakkında ‘Sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret’ suçundan 8 bin 720 TL adli para cezası verdi. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmetti.

'Biri tokat attığında yumruk atmak istiyorum'

Sosyal medyada sert yanıtlar!’Biri tokat attığında yumruk atmak istiyorum’Haberi Görüntüle

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Seren Serengil ile Lerzan Mutlu arasında olay öncesine dayanan husumet ve anlaşmazlıkların bulunduğu, Mutlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden Serengil’e ve annesine yönelik hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu belirtilmişti.

Taraflar arasında başlatılan uzlaşma sürecinin olumsuz sonuçlandığı ve tarafların uzlaşamadıklarının kaydedildiği iddianamede, Lerzan Mutlu’nun ‘Zincirleme şekilde sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret’ suçundan 4 ay 10 günden 4 yıl 1 aya kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

'Sana kaldı herkesi uyarmak'

Lerzan Mutlu’dan Demet Akalın’a:’Sana kaldı herkesi uyarmak’Haberi Görüntüle

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.