Merve Şarapçıoğlu’ndan eski eşi Berk Oktay’a gönderme « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

18 Nisan 2024 - 14:01

Merve Şarapçıoğlu’ndan eski eşi Berk Oktay’a gönderme

Son Güncelleme :

30 Eylül 2022 - 13:40

76 views
Merve Şarapçıoğlu’ndan eski eşi Berk Oktay’a gönderme

2016 yılında dünyaevine girdiği Berk Oktay ile iki yıllık olaylı boşanma davaları Şubat 2020’de sona eren Merve Şarapçıoğlu, sosyal medyada oyuncunun uygunsuz görüntülerini yayınladığı iddiasıyla yargılanmış, ‘Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek’ suçunu işlediği gerekçesiyle 2 yıl 1 ay hapis cezası almıştı. Geçtiğimiz günlerde Bebek’te basın açıklaması yapan Şarapçıoğlu, davadan beraat ettiğini duyurmuştu.

“SONUNDA AKLANDIM”

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 26. Ceza Dairesi beraatime karar verdi. Berk Bey zaten benim bu suçu işlemediğini biliyordu. Ancak ben çekişmeli boşanma davası açtığım için benimle bu şekilde uğraştı. Bu sebepten dolayı çok zor günler geçirdim ama sonunda aklandım. Bir daha Berk Oktay’la hiçbir şekilde anılmak istemiyorum. Hatta Berk adını bir daha duymak istemiyorum.

“HAPİS YATACAKTIM”

Söylemezsem Olmaz’ın 12 Eylül yayınına telefonda bağlanan avukat, “Ben dava açmadan önce hack olayları gündeme gelmişti, Berk’in hesabı, sonra da benim hesabım hacklenmiş. Çekişmeli boşanma davası açtıktan sonra iplerim onların eline geçmişti. En az iki seneden başlayıp altı seneye kadar uzuyor cezası. Suç işlediğim sabit olsaydı 3-4 sene ceza verilirdi ama bana verilen ceza iki sene bir aydı. Şimdi iki senenin üstündeki suçlarda avukatlık mesleği sıkıntıya giriyor ve erteleme gündeme gelemiyor. Eğer onaylansaydı hapis yatacaktım ve mesleğim gidecekti. Beni tanıyanlar bilir; yeri geldiğinde cebimden harç yatırarak insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum, mesleğimi aşkla yapıyorum” dedi.

“ŞİDDET GÖRDÜM, ALDATILDIM”

Eski eşinin evli oldukları dönem kendisini Yıldız Çağrı Atiksoy’la aldattığını iddia eden Şarapçıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Ben çok şık bir şekilde boşanmak istedim ama olmadı. Çünkü şiddet gördüm, aldatıldım. Berk’le evliyken aldatılma olayını fark edince boşanmak istedim. Berk Bey’in ve Yıldız Hanım’ın evliliğine gölge düşürmek istemiyorum kesinlikle, ama bir şeyler oldu. Berk, ‘Savaşçı’ dizisini çekiyordu ve rol arkadaşı Yıldız Hanım’dı. Biz evliyken Yıldız Çağrı Atiksoy ile ilişkisi vardı. Bana tesadüfen 8 Eylül gibi gün verildi, 10 Eylül’de düğünleri vardı. Eğer mahkeme yakın bir tarihe koymasaydı ağzımı açmazdım.

“AİLEME YAKIŞIR BİRİYLE BİRLİKTEYİM”

Şarapçıoğlu, “2.5 sene boyunca yapmadığım şey yüzünden suçlandım. Avukatım, mesleki olarak çok zarar gördüm. Şu an çok mutlu giden bir ilişkim var. Mehmet Yahya diye çok tatlı, aileme yakışır biriyle birlikteyim. Arkadaşım olan sonrasında ise aşka dönüşen bir ilişki” açıklamasını yaptı.

“KABUS GİBİ BİR DÖNEMDE GİRDİ HAYATIMA”

Son olarak sosyal medyada sevgilisini överken eski eşine gönderme yapan ünlü avukat “Kabus gibi bir dönemimde girdi hayatıma. Enerjisini eksik etmeden, duruşunu hiç bozmadan tüm kalbiyle yanımda duran ‘adam’… Hayatıma insan alırken adamlığın gerçek anlamını bilmiyormuşum meğer. Kalpten değer görüp sevilmeyi Memo ile öğrendim” dedi.

Merve Şarapçıoğlu konuşmasının devamında ise “Duygusal anlamda yerlerde sürünürken, yargılama aşamasında yapmadığım şeylerle herkes tarafından yaftalanırken, hıçkıra hıçkıra gece gündüz durmadan ağlarken, bedeli ne olursa olsun bir saniye yalnız bırakmadı beni. Bana inanmaktan hiç vazgeçmedi. Her damla gözyaşımı kendi derdini yok sayıp sildi şefkatle” dedi.

250 bin TL'lik saat!

Berk Oktay’dan Merve Şarapçıoğlu’na yanıt250 bin TL’lik saat! Haberi Görüntüle

Oğuz Kayhan’dan Merve Şarapçıoğlu'nun evine bıçaklı saldırı!

Sinir krizi geçirdi Oğuz Kayhan’dan Merve Şarapçıoğlu’nun evine bıçaklı saldırı!Haberi Görüntüle

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.