Togg’dan ön sipariş açıklaması! « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

17 Nisan 2024 - 13:40

Togg’dan ön sipariş açıklaması!

Togg’dan ön sipariş açıklaması!
Son Güncelleme :

14 Kasım 2022 - 11:54

19 views

Türkiye’nin yerli otomobili Togg’un resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ön sipariş için net tarih verildi.

NET TARİH VERİLDİ

Türkiye’nin Yerli Otomobili Togg’un resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi: “Mart 2023 tarihinde yollara çıkacak akıllı cihazımıza olan ilgiyi gururla takip ediyoruz. Daha önce de açıkladığımız gibi ön sipariş sürecini Şubat 2023 itibarıyla başlatacağız. O tarihe kadar kullanıcılarımızı merkeze aldığımız #USECASEMobility® vizyonumuza uygun bir şekilde sizleri sürece ilişkin bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN”

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen ön siparişler dışında sipariş almadığımızı yinelemek isteriz. Togg hakkındaki tüm gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan takip etmenizi, Togg tarafından açıklanmayan bilgilere itibar etmemenizi önemle rica ederiz. Bizi izlemeye devam edin. 

 

TOGG’UN YAKIT MALİYETİ ORTAYA ÇIKTI: DİĞER ARAÇLARA GÖRE ÇOK UCUZ!

Öte yandan milli otomobil Togg’un 7 bölgede kurulacak olan 20 deneyim merkezinin ilki İstanbul’da açıldı. Vatandaşlar deneyim merkezinde Togg’u yakından görüp, merak edilen dijital özelliklerini inceleyebilecek. Ayrıca Togg’un diğer marka araçlara göre seyahat maliyeti de ortaya çıktı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılımıyla Gemlik’te bulunan fabrikada düzenlenen törenle seri üretim bandından indirilen Togg’un ilk Deneyim Merkezi İstanbul’da açıldı. İlk yerli ve milli araç olan Togg’un açılış töreni 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirilmişti.

YAKINDAN İNCELENEBİLECEK

Deneyim Merkezi’nde vatandaşlar Togg’un C-SUV modelini yakından görebilecek ve merak edilen dijital ekranların olduğu kokpit bölümünü inceleyebilecek. İstanbul Zorlu Center’da açılan deneyim merkezinin ardından Adana, Ankara, Gemlik ve İzmir’de de deneyim merkezleri açılacağı bildirildi.

Togg’u ziyarete gelen vatandaşlar, yetkililerden gerekli bilgileri aldı. Temas noktasına gelen ziyaretçiler burada TOGG ile standart bir SUV otomobil arasındaki farkı da net bir şekilde görebiliyor.

TOGG’UN SEYAHAT MALİYETİ NE?

İstanbul’dan Çeşme’ye sadece 12 dakikalık bir şarj molası ile ulaşılabiliyor. Peki Togg diğer araçlara göre yakıt maliyeti ne kadar?

Togg 4 saat 43 dakikalık bir sürüş ile 284 lira 51 kuruş maliyet ortaya çıkarırken, 1.6 motor benzinli SUV model araç aynı sürede 936 lira, 52 kuruş yakacak.

İSTASYON AĞI GENİŞLİYOR

Türkiye geneline Togg markası Trugo’yla 1.500 hızlı şarj istasyonu kurulacak. Yoğun yerlerde 25 kilometrede bir istasyon kurulma kararı verilirken, daha seyrek yerlerde ise 50 kilometre yarı çapı baz alınacak. Kurulan istasyonlarda2 soket yer alacak. Bu da 3 bin aracın aynı anda şarj edilmesine imkan sağlıyor.

Mevcut haliyle Türkiye’de şu an 4 bini aşkın şarj istasyonu bulunuyor. 1.500’ü özel kullanımda olan şarj istasyonlarının çoğu AC (22 kWh-normal şarj) konumunda. Yasal düzenlemeyle site ve AVM’lerdeki otoparklarda zorunlu olan şarj istasyonlarının yaygınlaşması için apartmanlara da izin verilecek. Ancak apartmanlarda hali hazırda Şarj istasyonunun kurulması için oy birliği şartı aranıyor. Togg’la birlikte yapılacak yeni düzenleme ile çoğunluğun istemesi şartına bağlanarak apartmanlarda istasyon kurulumunun önü açılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRAraç alacaklar dikkat: Gözler matrah düzenlemesinde! İşte fiyatlara yansıyacak indirimHaberi Görüntüle

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.