VALİ GÜL BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

23 Temmuz 2024 - 21:35

VALİ GÜL BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

VALİ GÜL BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
Son Güncelleme :

31 Temmuz 2022 - 20:44

13 views

Gaziantep’te son yıllarda yaşanan silahlı asayiş olayları, ruhsatlı ve ruhsatsız silah taşıma olaylarını yeniden gündeme taşıdı. Türkiye’de 596 bin 495 kişi silah taşıma, 475 bin 542 kişi de bulundurma ruhsatına sahip. Bu anlamda kayıtlı silah sayısı toplam bir milyon 72 bin 37. Ruhsatsız silah da ise kesin bir rakam olmazken, iddia edilen rakamlar ürkütücü boyutta.
**Belinde silah taşıyanlar, bazen bunun bedelini ağır ödüyor. Silaha sarılmak için, yan bakmak, korna çalmak, tartışmak, yol vermemek, sevinmek, üzülmek, aşkına karşılık bulamamak, kandırılmak gibi onlarca sebep var. Bu anlamda nerdeyse her gün canlarımız kör kurşunlara hedef oluyor. Yine bunun en bariz örneği önceki gün Gaziantep’te yaşandı. Gaziantep’te 15 yaşındaki çocuk, sokakta yürüdüğü esnada karın bölgesine isabet eden maganda kurşunu ile ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan çocuk kurtarılamadı.

Gaziantep’te 15 yaşındaki çocuk, sokakta yürüdüğü esnada karın bölgesine isabet eden maganda kurşunu ile ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan çocuk, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Gaziantep’te en son yaşanan bu silahlı asayiş olayı, bireysel silahlanma olayını gündeme taşıdı.
KARIN BÖLGESİNE İSABET ETTİ
Olay, akşam saatlerinde Şehitkamil ilçesi Girne Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, sokakta yürüdüğü esnada 15 yaşındaki Hasan Mert Üzüm’ün karın bölgesine nereden geldiği belli olmayan maganda kurşunu isabet etti. Olay sonrası kanlar içerisinde yere yığılan Hasan Mert, ağır yaralandı. Talihsiz çocuk, olay sonrası ihbar üzerine bölgeye gelen sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından özel bir hastaneye kaldırıldı.
HASTANEDE TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI
Hasan Mert, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden çocuğun cansız bedeni, sabah saatlerinde Gaziantep Adli Tıp Kurumu’nda yapılan işlemlerinin ardından defnedilmek üzere yakınlarına teslim edildi.
Olayın ardından başlatılan soruşturma neticesinde, çocuğun ölümüne sebep olan kurşunu sıktığı tespit edilen şüpheli şahıs, düzenlenen operasyonla yakalandı.
VALİ GÜL BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
Öte yandan Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya üzerinden konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise, “Maganda kurşunuyla Hasan Mert Üzüm kardeşimizi öldüren kişi, Gaziantep emniyetimizin başarılı çalışmasıyla yakalanmıştır. Hak ettiği cezayı alacağına inanıyor, yavrumuza Allah’tan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyorum.” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.