Bakan Kurum: 100 bininci konutun sözleşmesini yapıyoruz « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

20 Haziran 2024 - 23:00

Bakan Kurum: 100 bininci konutun sözleşmesini yapıyoruz

Bakan Kurum: 100 bininci konutun sözleşmesini yapıyoruz
Son Güncelleme :

16 Nisan 2023 - 23:30

Bakan Kurum’un açıklamaları şu şekilde: “Şanlıurfa’mızın yeni yuvalarının temellerini hep birlikte atıyoruz. Yeni konutlarımızın anahtarlarını burada büyük bir coşkuyla teslim ediyoruz.

Bugün yeni bir tarihi, bu meydanı bir çiçek bahçesine dönüştüren siz değerli kardeşlerimizle birlikte yazıyoruz.

Bu toprakları cennete benzetiriz, vatanımıza cennet vatan deriz. İşte bin yıldır otağ kurduğumuz bu kadim coğrafyada çok vefalar çektik.

11 ilimizde olduğu gibi Şanlıurfamız’da asrın felaketinden sonra yaralarımızı yine birbirimize destek olarak sarıyoruz. Burada Şanlıurfa, burası peygamberler şehri Şanlıurfa, burası dayanışmanın birlikte direnişten güç alan Şanlıurfa, işte senin güzel geleceğin, kıymetli kardeşlerim işte 14 Mayıs’ta seçime gidiyoruz.

‘ŞANLIURFA’MIZDA 100 BİNİNCİ KONUTUN SÖZLEŞMESİNİ YAPIYORUZ’

Bir tarafta Türkiye yüzyılı diyenler var, diğer tarafta Türkiye’mizi yüzyıl geri götürmek isteyenler var. Depremden sadece 15 gün sonra yeni sözleşmelerimizi imzaladık. 46. günde temellerimizi attık bugün Şanlıurfa’mızda 100 bininci konutun sözleşmesini yapıyoruz. Büyük coşkuyla atıyoruz. İnşallah 1 yılda 319 bin konutu teslim edeceğiz. Toplamda 650 bin konutu yaparak Şanlıurfa’mızı ilçelerimizi yeniden ayağa kaldıracağız.

‘ASRIN FELAKETİNİ ASRIN LİDERİ İLE AŞACAĞIZ’

Kutsallarımıza saygı duranlarla beraber oldunuz, liderlimizle Cumhurbaşkanımızle beraber oldunuz, her şey Türkiye için diyoruz. Asrın felaketini asrın lideri ile aşacağız.

Burada 14 Mayıs’a birbirinden kıymetli vekil adayımız var. Şanlıurfa’mızı temsil edecekler, vekil Bakanımız da burada Şanlıurfa’dan aday oldular, diğer vekillerimiz gibi sizler için mücadele edecekler. Ben bir kardeşiniz olarak Şanlıurfa’nın güzel insanları için bugüne kadar olduğu gibi yine Bekir Ağabeyimizin, milletvekillerimizin, sayın Cumhurbaşkanımızın yanında dimdik durmaya devam edeceğiz. Sizler için gece gündüz koşturacağız.

Ben Şanlıurfalı kardeşlerime soruyorum. 14 Mayıs’a burada Cumhurbaşkanımızı, Cumhur İttifakı’mızı rekor oyla destekleyecek mi? 14 Mayıs’a Şanlıurfa Türkiye yüzyılı diyecek mi? Allah hepinizden razı olsun diyorum, hepinizi sevgi ile saygı ile selamlıyorum. Allah’a emanet diyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRGençlerin isteği üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı: 1’inci bölgede ses getireceğine inanıyorumHaberi Görüntüle

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.