Depremzedeler için OSB’ler seferber oldu « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

20 Haziran 2024 - 22:32

Depremzedeler için OSB’ler seferber oldu

Depremzedeler için OSB’ler seferber oldu
Son Güncelleme :

21 Mart 2023 - 12:37

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda kurulan kriz merkezi, deprem bölgesinin acil ihtiyaçları doğrultusunda OSB’leri harekete geçirdi. Yalova Makine İhtisas OSB Başkanı Direnç Özdemir, yardım seferberliği ile ilgili, “10’a yakın firmamızla afet bölgesine ürettiğimiz ürünleri gönderiyoruz” dedi.

Her gün 50 konteyner

OSB bünyesinde faaliyet yürüten Karmod Prefabrik, 21 metrekare büyüklüğünde 1 artı 1 konteynerler üreterek depremzedelerin hizmetine sundu. İçinde 6 kişinin yaşayabileceği konteynerlerden her gün 50’si deprem bölgesine sevk edildi.

Yalova Makine İhtisas OSB bünyesinde bulunan Katana Güç Ürünleri firması deprem bölgesi için özel ürettiği jeneratörlerle deprem bölgesine kesintisiz güç sağladı. Şebeke suyunun kanalizasyona karışma ihtimali ortaya çıkınca deprem bölgesindeki diyaliz merkezleri saf suya ulaşımda sorun yaşamaya başladı. Bunun üzerine Yalova Makine İhtisas OSB bünyesinde bulunan Enta Mühendislik ve Arıtma Sistemleri harekete geçti.

24 yıl önce yaşanan Gölcük depreminde yaşanan acının bir benzerini en derinden hisseden Yalova’daki meslek lisesi öğrencileri örnek bir seferberliğe imza attı. Şehit Sercan Yazar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, depremzedelerin ısınma ihtiyacını karşılamak için soba üretti.

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN