EBA Giriş: EBA Hesabı ile Giriş Nasıl Yapılır? EBA Şifre Alma İşlemi « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

18 Nisan 2024 - 18:12

EBA Giriş: EBA Hesabı ile Giriş Nasıl Yapılır? EBA Şifre Alma İşlemi

EBA Giriş: EBA Hesabı ile Giriş Nasıl Yapılır? EBA Şifre Alma İşlemi
Son Güncelleme :

12 Ekim 2022 - 13:51

17 views

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 Mart 2020 tarihinde koronavirüs salgını nedeniyle hayata geçirilmiştir. Sınıf seviyelerine uygun derslerin yer aldığı eğitim ağına öğrenciler ve öğretmenler EBA hesabı ile sisteme giriş yapabilirler. Ancak EBA’ya giriş yapabilmek için öncelikle şifre alınması gerekir. Şifre alma işlemi birkaç basit adımdan oluşuyor.  

EBA Giriş Yap 

EBA’ya giriş yapmanın birden çok yolu bulunuyor.  

E devlet,  Mebbis/ E okul Bilgileri ile,  Öğrenci Bilgileri ile,  Açık Öğretim Bilgileri ile,  EBAKOD ile  

EBA’ya giriş yapabilirsiniz. 

EBA Şifre Alma İşlemi 

Öğrenci bilgileri ile EBA şifresi alma; 

e-Okul bilgileriniz ile EBA’ya girin. Şifrenizi belirleyin ve kutucuklarına yazın. Karşınıza çıkan ekranda e-posta ve telefon bilgilerinizi girebilirsiniz.  

Veli ve öğretmen yardımı ile EBA şifresi alma; 

Veli e-Devlet bilgileri ile EBA’ya girin. Ardından giriş şifresi alın veya öğretmen e-Devlet veya MEBBİS bilgileri ile EBA’ya girilir. Ardından giriş şifresi alınır. Veli veya öğretmen tarafından verilen şifre ile EBA’ya giriş yapılır.  Ardından kullanılacak şifre belirlenir ve kutucuklara yazılır.  Karşınıza çıkan ekranda e-posta ve telefon bilgilerinizi girebilirsiniz. E-posta ve telefon bilgileri şifre unutulduğu taktirde şifreyi kurtarmaya yardımcı olur. 

EBA Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır? 

“EBA Giriş” ekranında Öğrenci → EBA yolunu izle. Açılan ekranda yer alan “Şifremi Unuttum” linkine tıkla. TC Kimlik Numaranı gir. Bir doğrulama yöntemi seç. 

e-Postayı seçtiysen: 

Sisteme kayıtlı e-posta adresini gir ve “Gönder” butonuna bas (Sisteme kayıtlı e-posta adresin yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin). e-Postana gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas. Yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıkla. 

Cep telefonunu seçtiysen: 

Sisteme kayıtlı cep telefonu numarasını gir ve “Gönder” butonuna bas (Sisteme kayıtlı cep telefonu numaran yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin). Cep telefonuna gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas. Yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıkla. 

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.