Gmail Giriş Linki 2022: Gmail Kaydolma, Hesap, Oturum Açma ve Şifre Değiştirme İşlemi « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

9 Aralık 2023 - 20:22

Gmail Giriş Linki 2022: Gmail Kaydolma, Hesap, Oturum Açma ve Şifre Değiştirme İşlemi

Gmail Giriş Linki 2022: Gmail Kaydolma, Hesap, Oturum Açma ve Şifre Değiştirme İşlemi
Son Güncelleme :

17 Ağustos 2022 - 13:49

59 views

Gmail dünyanın en büyük arama motoru Google’ın kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu e-posta sistemidir. Gmail’i kullanabilmek için öncelikle kaydolmak gerekir. Akıllı cihazlar veya PC’den gmail ile giriş yapıldığında Google’a ait YouTube, Play Store gibi uygulamalara eişim sağlanır. 

Gmail üzerinden maillerinizi dünyanın diğer ucunda yer alan arkadaşınıza, ailenize veya mesai arkadaşlarınıza ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Mailinize dosya uzantısı ekleyebilir fotoğraf dahil yükleyebilirsiniz. Gmail’e ücretsiz olarak kaydolduktan sonra hesap açma veya giriş işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Gmail Giriş 2022

Gmail sayfasına gidin.Karşınıza gelen ekrana açmış olduğunuz gmail hesabınızı yazın ve ileri butonuna basın.Parolanızı girin ve ileri sekmesine basın.Gmail hesabınızı kullanabilirsiniz. 

Yeni Gmail Hesap Açma 2022

Telefon numaranızı girip İleri’ye basın.Telefonunuza gönderilen Google doğrulama kodunu yazın ve Devam’a basın.

Doğum tarihinizi gün, ay ve yıl şeklinde giriniz. Cinsiyet tercihini belirtin ve ardından Devam’a basın. 

Google tarafından size sunulan sözleşme bilgisini okuyun ve onaylayın.

 

GMAİL HESABI NASIL SİLİNİR?

Oturum açın.Hesap tercihleri alanına gelin.Hesabınızı veya hizmetlerinizi silme seçeneğine tıklayın.Sayfanın sağ tarafında bulunan ürünleri sil alanına tıklayın. Bu alana tıkladıktan sonra Google yeniden oturum açmanızı isteyebilir. İstemezse kaldığınız adımdan devam edebilirsiniz.Ürünleri sil alanında Gmail’i bulun ve buradaki sil butonuna tıklayın.

Bundan sonraki adımda karşınıza Google’ın uzun bir metni gelecek. Bu metinde pek çok uyarı bulunuyor. Gmail hesabınıza bir daha ileti gelmeyecek olması ile başlayan uyarılar, gmail hesabınızla bağlantılı farklı ürünlerde bazı aksaklıklar yaşayabileceğiniz bilgisiyle devam ediyor. Bu hizmetlere örnek olarak banka işlemleriniz veya sosyal medya kanallarınız verilebilir.

Siz silme işlemini tamamladığınızda posta kutunuz kapanır ve içerikler silinir. 2 iş günü içerisinde ise mail hesabınıza erişiminizi kaybedersiniz.

İşlemi tamamlamak için tıklamanız gereken son buton, “Evet, kullanıcı@gmail.com adresini kalıcı olarak silmek ve bu adresi Google Hesabımda kaldırmak istiyorum” butonudur.

Gmail Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Gmail Hesap Kurtarma sayfasına gidin.Karşınıza çıkan ekranda şifrenizi unuttuğunuz Gmail adresinizi yazın ve İleri tuşuna basınGoogle hesabı ile kullandığınız son şifreyi girmenizi isteyecektir. Eğer hatırlamıyorsanız ‘Başka Bir Yöntem Dene’ butonuna tıklayın.Hesabınıza referans olarak gösterdiğiniz başka mail adresiniz varsa buraya yollayabileceğiniz doğrulama koduyla Gmail adresinize giriş yapabilirsiniz.Eğer referans mailiniz yoksa ‘Başka Bir Yöntem Dene’ butonuna tekrar tıklayın.Ardından bağlı olan telefon numaranıza doğrulama kodu gönderilecektir. Boş alana doğrulama kodunuzu yazın.Yeni şifrenizi oluşturun.

Android Cihazlardan Gmail Şifre Değiştirme

Android telefon veya tabletinizde cihazınızın Ayarlar uygulamasını ve sonra Google ve sonra Google Hesabınızı yönetin’i açın.Üst taraftaki Güvenlik’e dokunun.”Google’da oturum açma” bölümünün altında Şifre’ye dokunun. Oturum açmanız gerekebilir.Yeni şifrenizi girin, ardından Şifreyi Değiştir’e dokunun. 

iPhone veya iPad Şifre Değiştirme

iPhone veya iPad’inizde Gmail uygulamasını açın.Sağ üstte profil resminize veya adınızın baş harfine ve sonra Google Hesabınızı yönetin’e dokunun. Gmail kullanmıyorsanız myaccount.google.com adresine gidin.Üst tarafta Kişisel bilgiler’e dokunun.”Profil” bölümünün altında Şifre’ye dokunun.Yeni şifrenizi girin, ardından Şifreyi Değiştir’i seçin.

 Bilgisayardan Gmail Şifre Değiştirme

Google Hesabınızı açın. Oturum açmanız gerekebilir.”Güvenlik” bölümünün altında Google’da oturum açma’yı seçin.Şifre’yi seçin. Tekrar oturum açmanız gerekebilir.Yeni şifrenizi girin, ardından Şifreyi Değiştir’i seçin.

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.