Haftanın filmleri (4 Kasım 2022) « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

21 Şubat 2024 - 01:41

Sinema salonlarında bu hafta üçü yerli, yedi film vizyona girdi.

Hazine
Çağlar Çorumlu, Boran Kuzum ve Şükran Ovalı’nın başrollerini paylaştığı Hazine yerli komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday.
Canbert Yerguz’un yönetmenliğini üstlendiği yapım, annesini defnetmek için gittiği memleketinde, planladığından daha uzun süre kalmak zorunda kalan bir adamın, kardeşi yüzünden katıldığı define arayışıyla birlikte başından geçen olayları anlatıyor.Kestik!
Michel Hazanavicius’un yönetmenliğini üstlendiği Kestik! 2017 yapımı kült Japon filmi One Cut of the Dead’in yeniden yapımı olan düşük bütçeli bir korku filmi çekimi sırasında seti gerçek zombilerin basmasını konu alıyor.
Birleşik Krallık, Fransa ve Japonya ortak yapımı filmin başrollerinde Romain Duris, Berenice Bejo ve Gregory Gadebois oynuyor.Hep Yek 5: Bizim Şeyimiz mi Altan
Özgür Bakar’ın yönetmenliğini üstlendiği devam filmi Hep Yek 5: Bizim Şeyimiz mi Altan, cezaevinden çıkan Ali Kapan ve adamlarından yakayı bir kez daha kurtarmaya çalışan Altan ile Gürkan’ın hikayesini işliyor.
Komedi filminin başrollerinde, İnan Ulaş Torun, Önder Açıkbaş ve Tuna Orhan rol aldı.Astronot Köpekler: Tropikal Macera
Ödüllü Rus yönetmen Inna Evlannikova’nın animasyon filmi Astronot Köpekler: Tropikal Macera, astronot köpekler Belka ve Strelka’nın uzayda keşif görevindeyken dünyadan gelen acil durum mesajıyla yeryüzünü kurtarmaya çalışmalarını konu ediniyor.Mahalleden Arkadaşlar
Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Alper Kul, Esat Polat Güler ve Şahin Kendirci’nin rol aldığı Mahalleden Arkadaşlar, komediseverleri sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.
Selçuk Aydemir’in 2015’te yayımlanan aynı isimli kitabından uyarlanan film, 1990’lı yılların başındaki mahalle ortamını, afacan bir çocuğun gözünden aktarıyor.İlgi Manyağı
2022 Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış bölümünde dünya prömiyerini yapan İlgi Manyağı, sanatçı sevgilisi Thomas’ın kariyerinde bir anda başarıyı yakalaması sonrası kendisinin üzerinden çekilen sahne ışıklarına yeniden kavuşmak için bilerek kendini sürekli hasta eden Signe’nin hikayesini anlatıyor.
Kristine Kujath Thorp, Eirik Saether ile Fanny Vaager’in başrollerinde oynadığı İsveç ve Norveç ortak yapımı filmin yönetmen koltuğunda Kristoffer Borgli oturuyor.Kabus Gecesi: Diriliş
Timo Vuorensola’nın yönettiği Kabus Gecesi: Diriliş filminde Sydney Craven, Imran Adams ve Jarreau Benjamin başrolleri paylaştı.
Yapım, Laine’nin sevgilisi Chase’in ısrarıyla gittiği korku festivalinin yapıldığı kasabada, anlamlandıramadığı hayaller görmeye başlamasıyla gelişen olayları anlatıyor.

04 Kasım 2022 - 15:19

74 views

Haftanın filmleri (4 Kasım 2022)

Sinema salonlarında bu hafta üçü yerli, yedi film vizyona girdi. Hazine Çağlar Çorumlu, Boran Kuzum ve Şükran Ovalı’nın başrollerini paylaştığı Hazine yerli komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday. Canbert Yerguz’un yönetmenliğini üstlendiği yapım, annesini defnetmek için gittiği memleketinde, planladığından daha uzun süre kalmak zorunda kalan bir adamın, kardeşi yüzünden katıldığı define arayışıyla birlikte başından geçen olayları […]

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.