Yargı’da Yekta kartları yeniden dağıtıyor « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

13 Nisan 2024 - 09:45

Yargı’da Yekta kartları yeniden dağıtıyor

Son Güncelleme :

10 Kasım 2022 - 13:04

17 views
Yargı’da Yekta kartları yeniden dağıtıyor

Öykü Badur – Kanal D’nin Ay Yapım imzalı fenomen dizisi Yargı, son bölümünde yine çok konuşulan sahneleriyle ekrana damga vurdu. İzleyiciyi ekrana kilitleyen Yargı’da, sosyal medyada #vicdan ve #yargı etiketine, seyircilerden bölüme yönelik tahminler yapıldı. Dizinin bir önceki bölümünde, Komiser Eren’i kuyu katili Burak, Burak’ı ise istemeden de olsa Ilgaz Savcı vurdu. Ilgaz duyduğu vicdan azabı ile eşi Ceylin’e daha çok sarıldı. İşte ‘Yargı’ dizisinin 42’nci bölümünde yaşananlar…

“BURAK PLANLI İNFAZ EDİLDİ”

Hemofili hastası Burak’ı vuran Ilgaz, onun hayatını kaybetmemesi için çabaladı. Ambulans gelmeden onu hastaneye götürdü. Savcı Ilgaz, hem Burak’ın yaptıklarının ardından yaşamını kolayca yitirmemesini istedi hem de Ilgaz katil olmaktan çekindi. Yaşananların haberini alan Burak’ın dedesi Haluk ile avukatı Yekta; Ceylin, Pars ve Derya da hastaneye ulaştı.

Can dostu Eren’in durumunun kritik olması Ilgaz’ı derinden yaraladı. Kısa süre sonra Burak’ın ölüm haberi alındı. Ilgaz, Burak’ın hemofili olduğunu bilmesine rağmen yaptığı atış sebebiyle vicdan azabı duydu. Arkadaşları onu, Eren’i vurmuş olmasından dolayı, doğru yaptığına dair teselli etse de Ilgaz kendisini derinden sorguladı. Haluk, Savcı Ilgaz’dan “Benim torunum masumdu” diyerek hesap sordu.

Durumu kritik olan Komiser Eren’in sabaha doğru kendine gelmesi tüm arkadaşlarını sevindirdi. Torunun cenazesini bekleyen Haluk’a, Avukat Yekta’nın onun planlı bir şekilde infaz edildiğini söylemesi, olayları daha da kızıştırdı. Haluk, Ilgaz’ın bir an önce yargılanmasını istedi.

OKLAR ILGAZ’A DÖNDÜ

Olay yeri incelemede Rafet Amir’in polisleri alan dışına yönlendirmesi kafalarda soru işareti yarattı. Burada elde ettiği bulguları Başsavcı Pars ile paylaştı.

Ilgaz en kısa sürede ifadesinin alınmasını istedi ve Pars’a gitti. Rafet’in paylaştığı bulgular ile kendi ifadesinin uyuşmaması Pars ve Ilgaz’ı kuşkulandırdı. İkinci kovan ortada yoktu. Her ikisi de okların Ilgaz’a yönlendirildiğini fark etti.

Yekta’nın istediği gibi işler yolunda gidiyordu. Ilgaz’ın ifadesinin alınması sırasında Yekta’nın odaya girmesi ve sorguyu bölmesi odada gerginlik yarattı.

Ilgaz’ın ambulansı neden beklemediğini, bunun tüm Mobese kayıtlarının incelenmesini ve neden atardamara ateş ettiğinin ifade alınırken sorulmasını istedi. Aynı zamanda olaydan bir gece önce kayıt dışı yapılan Ilgaz ve Burak görüşmesinin gerçek amacının sorulması ve dosyaya koyulmasını talep etti.

Yekta olayları kendi lehine çevirdi. Yaşadıklarının intikamını alacaktı. Gizli olarak Rafet Amir ve Avukat Yekta’nın buluşması dizinin kilit noktası oldu. Amirden mermiyi alması, Yekta’nın yeniden doğuşuna ve harekete geçtiğine işaretti.

DOSYA KAPANDI

Pars ve Ilgaz olay yerine gitti. Başsavcı, ekibi yeniden görevlendirdi ve araştırma yapmalarını istedi. Ancak herhangi bir bulguya rastlanmadı. Ilgaz, büyük bir sınava hazır olmalıydı.

Yaşananlar üzerine kuşkulanan Başsavcı Pars, eline Ilgaz’dan yana veri geçmesi için Eren’in de ifadesini aldı ama o bir şeyi hatırlamıyordu. Haluk’un evindeki görevliyi de yeniden sorguladı. Odada bulunan Yekta, Burak’ı Ilgaz’ın bilerek öldürdüğü, Neva’nın intikamını aldığı ve emri de başsavcının verdiğini düşündüğünü Pars’a söyledi. Oda gergin bir ortam oluştu. Yaşananların ardından kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi ve dosya kapandı.

YEKTA ATAĞA GEÇTİ

Yekta ilk iş Ankara’ya, Hâkimler ve Savcılar Kurulu’na gitti. Burada Başmüfettişe Pars, Ilgaz ve Eren’in organize olarak çalıştıklarını söyleyerek ihbar etti. Ilgaz’ın Burak’ı bilerek öldürdüğünü, ancak onun da bodruma kapatıldığını ve bunun mümkün olmadığını anlattı. Yıllar evvel yaptığı bir anket nedeniyle yakalama emri verildiğini söyledi. Kolluk kuvvetin beklenmeden evinin Eren ve Ilgaz tarafından basıldığını anlattı. Geceden bir gün önce Ilgaz’ın Burak’ın evine gittiğini, ardından da Pars’a geçtiğini ve orada konuya dair toplantı yapıldığını belirtti.

Metin, Ceylin ve Çınar’a yönelik suçlamalarda da bulunan Yekta, dosyanın kapandığını anlattı. Yaşananların ardından Başmüfettiş İstanbul’a geldi ve Pars, Ilgaz, Eren’in hakkında soruşturma açıldığını paylaştı. Dosyalarının da incelemeye alındığını söyledi.

Gerçek katilin belki de dışarıda olduğunu belirten başmüfettiş, kuyu cinayeti dosyalarıyla bizzat ilgileneceğini de ifade etti. Yekta yine oyununu oynadı…

ÇİĞDEM DOĞRULARI ANLATTI

Ceylin, Çiğdem’i ziyaret etti. Taksici Burhan’ın canını aldığı için dürüst olması gerektiğini anlattı. Hamile olsa da bunun doğru olduğunu ve avukatı olabileceğini söyledi. “Sana söz veriyorum çocuğunu hapiste doğurmayacaksın” dedi. Çiğdem için asistanı Tolga’yı görevlendirdsi ve tutuksuz yargılanmasını sağladı.

OYUNCU KADROSU

Sevilen dizinin başarılı kadrosunda; Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz ile beraber Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Cezmi Baskın, Mehmet Yılmaz Ak, Kenan Bal, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Şükran Ovalı, Muttalip Müjdeci, Merih Ermakastar, Emir Özden, Samet Kaan Kuyucu, Elif Melda Yılmaz, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş yer alıyor.

Sema Ergenekon’un usta kaleminin Ali Bilgin rejisiyle buluştuğu Yargı dizisi, yeni bölümleriyle her pazar günü saat 20.00’da Kanal D’de.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.