iPhone 14’e dair bilgiler sızdı! « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

5 Aralık 2022 - 14:21

iPhone 14’e dair bilgiler sızdı!

iPhone 14’e dair bilgiler sızdı!
Son Güncelleme :

07 Ağustos 2022 - 23:14

DIŞ HABERLER – Yeni modelin, iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’ten oluşması bekleniyor. iPhone 14’ün Pro modelinde, 48 megapiksel ultra geniş kamera ve 8K video kaydetme özelliğinin bulunacağı belirtiliyor. iPhone kullanıcılarının şikâyet ettiği ekranın üst kısmındaki çentiğin iPhone 14’ün Pro modellerinde bulunmayacağı da iddia edildi.

Çentik yerine, ekranın üst kısmında iki küçük delik kullanılacağı ve yeni iPhone’ların renkleneceği belirtildi.

iPhone 14 ve 14 Max modellerinin siyah, beyaz, mavi, kırmızı ve mor, 14 Pro ve Pro Max modellerinin ise granit, altın, gümüş ve mor renk alternatiflerinde piyasaya sürüleceği kaydedildi. Standart iPhone 14’te 13 serisindeki A15 çiplerinin, 14 Pro modellerinde ise cihazı hızlandıracak A16 çiplerinin kullanılması bekleniyor. Gelişmiş çipin iPhone 14’ün sadece Pro modelinde kullanılmasının, Tayvanlı çip üreticisi TSMC ile devam eden tedarik sorunlarından kaynaklandığı da iddia edildi.

e-SIM dönemi başlıyor

iPhone 14 ile gelecek bir diğer yenilik iddiası da artık fiziksel SIM kartı kullanılmayacağına dair oldu. Yeni tasarımda iPhone 14 ailesinin, SIM kart yuvası olmadan sadece e-SIM seçeneğiyle geleceği de iddia edildi. e-SIM, telefonda bir SIM kart tepsisi olmadan yerleşik bir dijital SIM olarak tanımlanıyor. Amerikan “Wall Street Journal” gazetesi, her ne kadar kademeli bir geçiş yapma ihtimali bulunsa da, Apple’ın büyük network sağlayıcılarından sadece e-SIM’in kullanılacağı bir iPhone için hazırlık yapılmasını istediğini yazdı.

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.